18/07/2022 | Yazar: Tanju Tariz

But, elvan, kürdan göreceli kavramlardır! Herkesin kürdanı kendine, elvanı kendine, butu kendine! Umarım gönlünüzdeki butu, kürdanı, elvanı bulursunuz!

Ekonomik kriz en çok apabağancı lubunyalara hizmet eden TK’ları vurdu! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Selamlar Kaojel okurlarım,

Ekonomik kriz sizi de benim gibi vurmadı ise, yaz günü ne işiniz var kaosjel’de de Yıldız Tar’a mail atip Tanju yazsın lütfen demişsiniz. Bu arada Yıldız Tar apabağancılıktan istifa ettiğinden beri kendine yatırım yapıyor. Pandemi başlarında daha iyi süpet yapabilmek için dişlerini yaptırdı. Şimdi de mincosunu yaptırdı. Alt taraflarına biraz dolgu yaptırdı. Doğal yöntemlerle düzenli olarak masaj yaptırıyor, bir yıla tazelenmiş ve similya değmemiş mincosuyla koli dünyasına tekrardan dönüş yapacak. (Yıldız yazı bu kadar olsa yeterli mi?)

Malum onur ayını kapattık. Sörvayvır gibi bir onur ayıydı. İnadına yürüdük, inadına basın açıklamasın okuduk! Ayol lubunyanın her yürüyüşü onur yürüyüşüdür.

Kaojel dergisi bir cicilik yaptı, koşan, yürüyen, dans eden lubunyalara dergi aboneliği hediye ediyor. İlk defa kaosjel dergisine içim kaynadı. Ay şimdi bu satırları Umut Güve okurmuş. Güveç’im seni çok seviyorum, patlıcan söğürtmem benim. Seni gören similyalar söğürüyormuş. Seni de çok seviyorum. Bi tanem sende 100binlik bakıma girmişsin kız gerçekten 100 bin kişiyle koli kestin mi? Ona belde yeter mi? O yüzden sürekli ek iş alıyorsun.

Apabağancılıktan bahsetmişken ekonomik kriz en çok apabağancı lubunyalara hizmet eden TK’ları vurdu. Malum eskiden her güne bir renk zarf koyardık. Bu arada gökkuşağı bayrağının 6 rengi bu zarflardan gelir. Haftada yedi gün var neden 6 renkli gökkuşağı bayrağı diye soracak olursanız, lubunya bir gün de kendine ayırır, bakımını yapar, esenliğini dert edinir. Geri kalan 6 gün laçosu için çalışırdı. Bu arada 17 Mayıs derneği esenlik programına da selam olsun! Queer ekonomi, lubunya ekonomileri dert ediyorsunuzdur umarım genç girişimci apabağancı lubunyalar için destek programı çıkartıyor musunuz? Bankalarla görüşüyor musunuz? Neler yapıyorsunuz?

ekonomik-kriz-en-cok-apabaganci-lubunyalara-hizmet-eden-tk-lari-vurdu-1

Ay bir yazı da bu kadar Queer Ekonomiden, lubunya ekonomisinden bahsedince Sevgili Aylime kızım geldi? Kız neler yapıyorsun? Bak kaosjelin konuk editörüyüm, kaosjel dergi bensiz yapamıyor zaten ne zaman beni davet edeceksin bu kaosQ+’ya eğer davet etmezsen bende birikime yazarım.

Ay ben aslında üniversite sınavından bahsedecektim ama kendimi birden Ali Kırca gibi hissettim. Gün sonu alan yazar kasa gibi son yazdığımdan bu yana ne olup bitti hepsini yazmak istiyorum.

Malum lubunyalar sınava girdiler gene! Eskiden üniversite sınavına neşeyle girerdik, malum üniversite sınavı sonrasında kazandığımız şehirlere bir lubunya göçü yaşanırdı, özgürlüğe atılan ilk adımdı. Sonrası kendiliğinden gelirdi. Biz lubunyaların hetero dünya sıkıcılığında zihnimiz mincomuz kadar kıvrak olur o yüzden biraz hepimiz eşit ağırlıklıyızdır. Laçoyu görünce similyanın boyunu tahmin ederiz! Bir üçgenin iç açılarını toplamak kadar kolaydır aslında bu.

Neyse kızlarım ap’lerim, a ağırlık ap’lerim ve p’lerim her birinize bir ödev bu yazıyı okuduktan sonra birlikte olacağınız on tane laçoyu tahmin edin bakarım. Sonrasında da tahminlerinizde yanılıp yanılmadığınızı bana yazın. Eğer 10’da 6 tutmuyorsa aşkolarım lütfen güvendiğiniz arkadaş tavsiyelerinden başkasıyla koli kesmeyin.

Bu arada but, elvan, kürdan göreceli kavramlardır! Ebru meral kızım sormuş! Herkesin kürdanı kendine, elvanı kendine, butu kendine! Umarım gönlünüzdeki butu, kürdanı, elvanı bulursunuz!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

 

 


Etiketler: yaşam, cinsellik
İstihdam