02/06/2021 | Yazar: Tanju Tariz

Kızlar dedi ki basın açıklaması yapalım. Adliyenin önünde yaptırmıyorlarmış! Kız orada Adliye yokken o parkta koli kesmişliğimiz vardır. Hatta Tanju anneniz kezban lubunyalığı zamanında madilik de yaşamıştır. Onlar yokken biz vardık! Onlar gittikten sonra da biz olacağız! Lubunyalık kazanacak!

Eryaman - Esat çetesine inat Lubunyalık kazanacak! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kızım Yıldız Tar, dün sabah duruşmaya gideceğim dedi. Kız ben de geleyim dedim. Neyse beraber gittik duruşmaya. Çok mutsuz oldum. Ayol adliyeye yolu düşen herkes çirkin olmak zorunda mı? Neyse ki bizim kızlar trans bayraklarıyla oradaydı. İçim umutla doldu. (fesat lubunyalar umut diye bir kolim yok Allah korusun, Umut Güve, Umut Güner, D. Umut, benden uzak kürdan similyalı kolilere yakın olsunlar. Ama Umut Derin öyle mi? Maşallahı var. Neyse Umut Derin ayrı bir yazının konusu. Lütfen kafamı dağıtma mincom.) O çirkin, karanlık Ankara Adliyesi bile gözüme güzel gözüktü. Lubunyalar sağolsun. Lubunyalar diyorum, malum lubunya insan hakları savunucuları dışında bir milletvekili ve medya çalışanları gelmişti. Ben de gazeteci kızım Yıldoz’la gittim. Ben Eryaman davası çoktan bitti, failler yargılandı ve cezalarını çekiyorlar zannediyordum. Seneyi devriyesi için Adliye’de Pembe Hayat parti veriyor sanarak gitmiştim. Yok anam bir lubunyanın çilesi biter mi? Bitmez tabii ki. Duruşma halen devam ediyormuş.

Kızımla tek vücut olup adliyeye girmeye çalışırken, bize “hanımefendi” dedi güvenlik görevlisi. Bekledim nonbaynur yavrum itiraz eder, “bana cinsiyet atayamazsın” der diye düşündüm, sonra “cinsiyetçilik kartını açıp nereden hanım oluyormuşum” der madiliği gör diyordum ki bizim nanbaynırı “kız” gülümsedi sadece.

İkinci madilik mahkeme salonundan geldi. Yerimiz dar dediler. Lubunyalardan bir tepki bekledim: “Biz de darız” demelerini bekledim. Demediler. Kırıldım! Ayol ne demek mahkeme salonu darmış! Biz darız! Tamam birkaç bin kere koli kesmiş olabilirim, dört sıfırlı rakamlara merdiven dayamış olabilirim ama zaman aşımı diye de bir şey vardı sanki! Daraldım ayol… Mahkemede de daraldım.

Duruşma Eylül 2021’e ertelendi. Kızlar dedi ki basın açıklaması yapalım. Adliyenin önünde yaptırmıyorlarmış! Kız orada Adliye yokken o parkta koli kesmişliğimiz vardır. Hatta Tanju anneniz kezban lubunyalığı zamanında madilik de yaşamıştır. Onlar yokken biz vardık! Onlar gittikten sonra da biz olacağız! Lubunyalık kazanacak!

Neyse “köprüden geçelim karşı tarafta yapalım” dedik. Ay geçtik, tam başladık paparon geldi. Burada yapamazsınız burası adliyenin önü dedi. Valla oraya diyecek bir lafım olmadı… Malum çark yapmadığım, süpet alıkmadığım bir yeri sahiplenmem mümkün değildi. Neyse biraz daha yürüyelim dedik, Dil tarih’in önüne geldik aa dedim bu fakülte lubunya fakültesi hem dil hem tarih diyor. Coğrafyası da varmış ama coğrafya kaderdir diyerek o konuya şimdilik girmeyeceğim. İki dakikalık basın açıklamasını bize okutmadılar. Orada müdahale edip, en yakışıklı balamoza, “okumadığımız için bu toplum bu halde, keşke daha çok okusak” diyecektim, vazgeçtim.

Sonra yürüyerek okuyalım dedi kızlar. Adliyenin önünden uzaklaştırdıktan sonra şimdi de yürüyerek basın açıklaması yapamazsınız dediler. Trans bayraklarına saldırdılar, almaya çalıştırlar. Neyse biz LGBTİ+’lar olarak kalitemizden, karakterimizden, kişiliğimizden ödün vermedik. Kaliteli bir şekilde karşılık verdik ve yürümeye devam ettik. Orada kızım, yegane varlığım, bedenim benim Yıldız Tar’ın telefonuna el koymasınlar mı? Ayol ben bile kızın whatsabına giriyorum, facebookta yorum yazıyorum diye madilik çıkartan lubunya paparonlara sessiz kalır mı? Çıldırdı ayol! Bi de paparonun karşısına dikilip, “Adın ne senin, bana adını ver, suç duyurusunda bulunacağım, kimsin sen” demez mi? Kız dedim herhalde Yıldız telefonunu aldıktan sonra paparonu feysten ekleyecek. Ondan soruyor. Yoksa benim alık kızım suç ne, duyurusu ne nerden bilsin?

Ay dedim iyi oldu. Bu kız madiliğini kime alıkacağını bulamadığında bana sarardı. Bu hafta kurtuldum. Ben her hafta bu kızı adliyenin önüne getiririm böylece evde huzurumuz olur.

Bu arada Doğukan lubunyası tam XXXZP. Bütün lubunyalara paparonları alkışlatmasın mı? Paparon madilik olsun diye alkışlıyoruz zannetti ya da herkes öyle alkışladı. Orasını bilemem ama ben üç tane but tutan paparon gördüm. Onları alkışladım! Analar babalar ne güzel mantiler yapıyor dedim içimden. Keşke paparon olmasalardı ama.. Ne yapalım azıcık paparonun kime ne zararı olabilir?

Kızlar, en kötü günümüz böyle olsun! Lubunyanın gullümünden de madiliğinden de korksunlar! Unutmayın lubunyalık kazanacak!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: insan hakları, kadın, nefret suçları
İstihdam