22/05/2006 | Yazar: Kaos GL

Hollanda'da bir hayvanat bahçesinde üç çift leyleğin eşcinsel olduğu anlaşıldı.

Hollanda'da bir hayvanat bahçesinde üç çift leyleğin eşcinsel olduğu anlaşıldı. Hayvanat bahçesi yetkilileri, eşcinsel çiftlerden ikisinin bir dişinin yumurtalarını çaldığını, anne olan lezbiyen dişinin de bir erkek tarafından "''bir ara''" döllenmiş olduğunu düşünüyor.

KAOS GL

Ülkenin doğusundaki Overloon'da bulunan hayvanat bahçesinin sözcüsü, 12 leylek çiftinden üçünün eşcinsel olduğunu öğrenmenin ''kendilerini şaşırttığını'' söyledi.

Eşcinsel çiftlerin kuluçkaya yattıklarını ve yumurtalardan üç yavru dünyaya geldiğini belirten sözcü, ''"Yeni doğan yavrular güvenilir ellerde. Çiftlerden biri erkek diğerleri dişi. Ancak yavrulara diğer çiftler kadar şefkatle bakıyorlar"'' dedi.

Hayvanlar aleminde eşcinsellik sıkça görülüyor. Lakin çiftler genellikle birbirlerine şefkat göstermek ve cinsel faaliyet gösterisi yapmakla yetiniyor. Hayvanat bahçesi yetkilileri, eşcinsel çiftlerden ikisinin bir dişinin yumurtalarını çaldığını, anne olan lezbiyen dişinin de bir erkek tarafından "''bir ara''" döllenmiş olduğunu düşünüyor.

Kaynak: AA, Sabah, 22 Mayıs 2006
Etiketler: yaşam, dünyadan
İstihdam