15/04/2022 | Yazar: Tanju Tariz

İç giyim mağazalarında laço da yok. Üretimde mi sıkıntı var dedim. Neden laço yok?

Eşcinsellik moda değil ama heteroluk demode Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos Jel Dergisi benim uzunca süredir üzerine düşündüğüm bir konuda sayı çıkarmış. Bu arada genellikle düşünme eylemimi koli uzadığında yapıyorum. Sıkılıyorum, öyle uzun uzun kolilenmeye gelemiyorum. Kızlar, bir de kür koli beni daha bi zinde ve ayakta tutuyor. Her an minçoma girmediğini anlayacak, minçomu bulacak, son dakika similya pırtacak diye geriliyorum. Tabi bir de nerede inleyeceksin, nerede “yavaş manyak, canımı yakıyorsun” diyeceksin? Bütün bunları ayarlamak, dert etmek yerine veriyorum geçiyorum. Bu arada eniştenizin but şugar olmasının dışında -kavun tarlalarını saymıyorum bile- en çok sevdiğim özelliği; kolilemesini biliyor ve beni arzulardan endişelere gark etmiyor olması.

escinsellik-moda-degil-ama-heteroluk-demode-1

Neyse konudan konuya atlamayıp ön sevişmeli… Pardon giriş gelişme ve zirveden oluşan bir yazı kaleme alacağım. Kalemi de içime alabilirim! Neden minço dostu kalemler üretilmiyor? Neden el çi bi ti ti örgütleri bunu dert etmiyor? Hem belde de kazanırlar. Pardon Tabipler Odası’nın da imzaladığı genelge ile gökkuşağı ürünlerinin satışına Ticaret Bakanlığı sınırlama getirmişti. Güneş görmeyen minçoya doktor fırça atarmış! Kızlar, lubunyalar doktor kolilerinize madiliğinizi yapın! Similyalarını hardallamayın tabi ki ama en son sizinle kolileştikten sonra “Aşkım ev arkadaşım kovid çıktı.” deyin. “Ben de temaslıyım sen de temaslısın” deyin. Madilikse madilik! Unutmayın bir lubunyanın en temel madilik şugariyeti madi kolileridir!

escinsellik-moda-degil-ama-heteroluk-demode-2

Ay neyse araya gene bir sürü parça attınız! Parça atılmaz nüde atılır ama o görgü sizde nerede? Kaos Jel Dergisi Moda sayısı yapıyormuş. Bana “Editör olur musun?” diye bir imada bulundular. Ben de tabii ki seve seve editör olurum dedim. Bu arada ekonomik kriz bütün sektörleri etkilediği gibi erkek iç giyim sektörünü de etkilemiş. Enişteniz için slip, boxer vs. almaya çıktım. Hiçbir yerde yeni model yok. Hepsi geçen sezondan kalma. Bir de iç giyim mağazalarında laço da yok. Üretimde mi sıkıntı var dedim. Neden laço yok? Üçüncü bir sorun ise laço olmadığı için aldığım ürünleri denetemiyorum. Moda sektörü gerçekten iç çekişiyor! Ben de aaaa ahaa dedim, Kaos jel umarım bu sayısında bunları dert etmiştir.

Kızlarım, ballı çöreklerim, laçolar bu moda denmişken, ben İstanbul Moda’yı çok severim. Böyle yerleşmiş bir esnaf kültürü vardır. Kolay kolay değişmez. Fırıncı Ahmet 20 senedir aynı yerdedir, süpetime dayanamaz. Yılların meyhanesindeki manti artık nafta olmuştur ama lezzeti hiç değişmez. Umarım bu Umut Güve dergiye oraya dair de bir şeyler yapmıştır. Benden hem Fırıncı Ahmet’in hem de meyhaneci mantinin lafontenlerini almıştı.

escinsellik-moda-degil-ama-heteroluk-demode-3

Moda demişken, şimdi üçüncü nesil kahvecilerde tadını alamadığınız kahveleri içmek moda ya hani, eşcinsellik de moda olmuştu. Kenarda köşede üç kuruşu olan bir yapı kooperatifine girip Toki’nin bile dönüp bakmayacağı yerlerde yazlığa giriyordu, Güneş gazetesinden kuponla televizyon alıyordu, bir de eşcinsel oluyordu. Ayol cis gacılar kocaları akşam işten eve gelmeyecek, “gündüz bay gece gay” olacak diye korkuyorlardı. Neyse ki modası çabuk geçti dermişim. Eşcinsellik moda değil ama heteroluk demode diyorum.

Bu yazıya telif istemiyorum. Boğazdaki köşkte parti vereceğim şöyle but similyalı on tane manti gönderin yeter.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam, moda, cinsellik
bülten