07/05/2007 | Yazar: Ozan Gezmiş

Kampüslerden güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Kampüslerden güzel haberler gelmeye devam ediyor. Eskişehir’de kurulan MorEl Eskişehir LGBTT Oluşumu, 3–4 Mayıs 2007 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenen bahar şenliklerinde stant açarak ‘Biz de varız’ dedi.
Kaos GL Eskişehir muhabiri Ozan Gezmiş’in haberi.

MorEl Eskişehir LGBTT Oluşumu, 3–4 Mayıs 2007 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenen bahar şenliklerinde stant açtı. Kaos GL dergilerinin de sergilendiği stantta grubun hazırladığı gökkuşağı renkli takılar da büyük ilgi gördü.

Gökkuşağı bayrağının dalgalandığı stantta Kaos GL dergisi, Gacı İstanbul bülteni ve Lambdaistanbul’un hazırladığı anket kitabı yer aldı. Grup iki gün boyunca 600'ü aşkın MorEl bildirisi dağıttı.

Üniversiteli Kadınlar örgütünün destek verdiği MorEl standında grubun tasarladığı gökkuşağı renklerinde takılar da büyük ilgi gördü.

 

Şenliklerin tüm Eskişehirlilere açık olmasını değerlendiren Mor El grubu ‘Amacımız LGBTT bireylere ulaşabilmek ve insanları oluşum hakkında bilgilendirmekti. Bu iki gün boyunca gerek standa gelen insanlarla konuşarak gerek bildirileri tüm şenlik alanı ve çevresine dağıtarak amacımıza büyük ölçüde ulaştık’ açıklamasında bulundu.

''"Ne yanlış, ne de yalnızız!"'' sloganıyla ''"Biz de varız!"'' diyen MorEl, Eskişehir'de bir ilki gerçekleştirerek var olma sürecini de hızlandırmış oldu.


*Muhabirimizin diğer haberleri

[[Yerelden zafere ilk adım!]]


Etiketler: insan hakları, eğitim
Dijital