17/03/2020 | Yazar: Esmeray

Biri ırkçılık yapanların başına, biri “ben ırkçı, homofobik değilim ama” diyenlerin başına, diğeri de bende dursun şimdilik.

Gökten üç taş düşmüş… Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
Esmeray  | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Esmeray

Anam bacım corona geldi, muhteşem gündemimizi alt üst etti. Corona virüsü şimdilik kenarda dursun. Ben gündeme geri gelmek istiyorum. Neydi gündem? Ha savaş, göçmen krizi ve şu Araplar.

Ne güzel yaşayıp gidiyorduk. Nereden geldi bu Suriyeliler? Hele bu Araplar bir geldi Ankara’da LGBTİ+ etkinliklerine Ankara valisi yasak getirdi. Ezeli de var bu işin. Abanoz Sokak’ta seks işçiliği yapan trans kadınları süren ve evlerini başlarına yıkanlar da Suriyeliydi. Sonra Ülker Sokak, Habitat 2 İstanbul Zirvesi tertemiz olsun diye Beyoğlu Belediyesi ve Beyoğlu Emniyet Müdürü’nün ortaklaşa başlattıkları operasyonun da sebebi Suriyelilerdi. Bu operasyonu daha da çabuk bitirmek için Hortum Süleyman’a ihtiyaçları vardı. Daha önce Beyoğlu’nda görev yapan bu zati muhterem, seks işçiliği yapan tüm kadınlara kan kusturan biriydi. Bir ayda sokağı yerle bir etti çeteler ile ortaklaşa. Evlerin kapıları balyozlar ile kırıldı. Seks işçisi kadınlar, yerlerden sürülerek Ülker Sokak’tan sürgün edildi. Ha doğru ya Hortum Süleyman da Suriyeliydi. Hatta Ülker Sokak’taki çetelerin hepsi Arap’tı. Ankara Eryaman ve Avcılar Meis sitesi olayları da bu Arapların işiydi.

Ha unutmadan trans kadınları yoldan çevirip karakola götüren, Kabahatler Kanunu kapsamında para cezaları kesme uygulaması da Suriyeliler geldikten sonra pratiğe geçti. Hele Pippa… Ah Pippa beyaz gelinliği ile barış için yola çıktı. Tüm ülkeleri sağ salim geçtikten sonra bizim ülkemizde tecavüze uğradı ve katledildi. Hem de Bir Arap tarafından! Ya dur durak bilmeyen kadın cinayetleri… Katillerin çoğu Arap. Ya gencecik trans kadınları bilinçli bir şekilde intihara sürükleyen çeteler, hepsinin liderleri de Suriye’den gelmiş. Ah bu Araplar var ya! Ne güzel sınır kapıları açılmıştı. Bu Avrupa ülkeleri alsalar ne olacak ki? Keşke alsalar güzelim ülkem kurtulmuş olur. Herkes mutlu olur. LGBTİ+ yasakları kalkar. Kim bilir belki evlilik yasası bile çıkar. Onur yürüyüşü yeniden olur, İstiklal caddesi şenlenir renklenir. Sahi ya onur yürüyüşünü de yasaklamıştı bunlar.

Ah ne güzeldi Beyoğlu hele o şahane lüks lokantalar barlar ah ah bu Araplar bir geldi ÖZELLİKLE BİZ TRANS KADINLARA servis elemanları gerekçe göstermeden size servis açmıyoruz dediler. Hepsi Arap çünkü. Ya çocuk gelinler… Hiç yoktu güzelim ülkemde. Bu Araplar bir geldiler onu da gördük. Kuma lafı da onlar gelince dilimize girdi. 

Belki bunlar gidince işimiz geri verilir, ailelerimiz biz reddetmez. Tüm alanlar açılır okulda, evde iş yerinde, mecliste oluruz…

Gökten üç taş düşmüş. Biri ırkçılık yapanların başına, biri “ben ırkçı, homofobik değilim ama” diyenlerin başına, diğeri de bende dursun şimdilik. Kim bilir belki gün gelir, atıveririm içimize doğru. Artık kimin başına denk gelir ise…

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: insan hakları, mülteci
Nefret