06/08/2018 | Yazar: Melika Vivian

Siz kendinizin kahramanı, kendinizin kurtarıcısısınız ve kendi duygularınızın sorumluluğunu almalısınız. Hiç kimse sizin hayatınızı sizin için yaşayamaz.

Melika Vivian | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Melika Vivian

Hayatı boyunca bir insan birçok insanla tanışır ve onlarla birçok farklı duyguyu paylaşır. Bazıları kısacık bir süre kalır, bazıları daha fazla, bazılarıysa hayat boyu yanında kalabilir. Ama gerçek şu ki kimse bir ilişkinin uzun süreceğinin garantisini veremez. Bunu bilmenin bir yolu yoktur. Sonsuza kadar süreceğine inandığın ilişki bir-iki yıl sonra bitebilir ve asla anlaşamayacağını düşündüğün kişi hayatının sonuna kadar seninle kalabilir.

Bir ilişki ne kadar iyi olursa olsun her an bitme riski vardır. Bir ilişkinin bitmesi tabii ki üzücüdür ama bu hayatın doğal akışıdır ve biten bir ilişkinin yerine yenileri gelir.

Bazen bir ilişki biter çünkü artık anlaşamıyorsunuzdur ya da bazen bazı şeyler, bazı kişiler değiştiği için biter o ilişki. Bu kötü bir şey değildir çünkü değişimle olgunlaşır insan.

Hayat akışla ilerlemektir, hayat değişimdir; olgunlaşmak, her şeyi deneyimlemektir. Bir şeylere tutunmaya çalışmanın hiçbir anlamı yok çünkü sizin için olmayan şeyleri hayatınıza çekemezsiniz. Eğer bir şey bitiyorsa, bitmesine izin vermek gerekir.

Ki bazen bitiyor gibi gözüken şeyler gerçekten bitmiyor olabilir ama bunun olabilmesi için önce şimdi olanları kabul etmek gerekir. Her şey değişir. Hayatınıza sizin gibi olan şeyleri çekersiniz. Eğer bir şey olmuyorsa belki bu o şeyin artık ya da henüz size göre olmadığı içindir. Eğer kişi yaşanan şeyleri kabul ederse huzuru içinde bulacaktır.

Bir insan kendi varlığından hoşnutsa yalnızlıktan keyif alacaktır. Hayat yalnız deneyimlenen bir yolculuktur. Hayatı bizim için daha kolay yapanların önemi büyüktür ama onlar hayatı bizimle yaşarlar bizim için yaşamazlar. Her şey değişir, kendi kişiliklerimiz bile değişir ve bu güzel bir şeydir çünkü olması gereken budur.

Hayatınızda hep beraber olacağınız garantisi olan tek insan var ki bu da kendinizsiniz. Siz kendinizin kahramanı, kendinizin kurtarıcısısınız ve kendi duygularınızın sorumluluğunu almalısınız. Hiç kimse sizin hayatınızı sizin için yaşayamaz.

Sizinle yaşayabilir ama sizin için bir hayat yaşayamaz. Hayat yalnız deneyimlenen bir yolculuktur. Hayatınıza birçok ruh girecek, bazıları kalacak, bazıları gidecek. Ama ne olacağını önceden kestirmenin hiçbir yolu yok. Her ilişkinin, her an bitme olasılığı vardır. Ama sorun değil, çünkü siz kendinizde sahipsiniz!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam
Nefret