25/07/2022 | Yazar: Tanju Tariz

2000’lerin başında Mersinli bir lubunyanın yolunu Angara’da Balyoz çeviriyor. Paparon “kaybol” diyor. Gacı ellerini başının üstüne götürüyor, hokus pokus, hokus pokus, hokus pokus diyor. Sonra da “Kaybolmuyorum komser abi” diyor.

İllüzyon ne kız? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mersin Onur Haftası daha yapılmamış, yeni yapacaklarmış. Malum bunlar havada, karada, denizde kutluyorlar onur yürüyüşünü. Ben de onurumla gider anadan üryan yüzerim dedim. Sonra düşündüm Akdeniz sıcağında üryan kalmak bile kesmez beni. (Yıldız kız bu üryanları nüde yap annen nudist malum. Bu arada nudist’in nüde gezmeyi seven İstanbul lubunyasının kısaltması olduğunu söylememe gerek yok sanırım ama gene de söyleyeceğim.)

Neyse gidip gitmemek konusunda kararsız kaldım. Kararsız kalmak da güllümlü bir şeymiş. Ama canım kürdanla butlar butu arasında kararsız kalmazsın değil mi? Kararsızlığın da bir lubunyalığı olmalı yani. Kürdanla elvan arasında kararsız kalabilirsin ya da elvanla butlar butu arasında kararsız kalabilirsin ama benim kararsızlıklarım hep ayarsız olmuştur. Kürdanla butlar butu arasında bir kararsızlık yaİarım.

Sonunda gitmeye karar verdim. Temaları illüzyonmuş! Alık dedim kendi kendime.

İzmir Pride’nın teması hafıza idi. Hafıza olunca Hatıra Gezer’i çağırdılar beni çağırmadılar diye çok bozulmuştum. Hatta o kadar bozuldum ki mincom büzüştü. Kız ne var? İlla yüzüm mü düşecek benim de moralim bozulduğunda mincom büzüşüyor. Bu arada Hatıra Gezer’in son kitabını (ilk kitabı yada ne fark eder, son kitabı yazmak daha havalı) okumadınız ise mutlaka okuyun. Mertcan ben yazdım diyor orada burada valla lubunya Hatıra Gezer’den de korkmuyor.

Mersin Onur yürüyüşüne, yüzüşüne, uçuşuna geri dönecek olursak ayol illüzyon ne? Sen bize kürcü mü diyorsun! Ya da kime ne diyorsun? Neyse sırf hoş manti göreceğim biraz da cezerye yiyeceğim diye Mersin’e gelemem. Gelecek senenin temasını “tariz” yaparsanız gelirim. Buradan cevap vermiş olayım.

İllüzyon demişken 2000’lerin başında Mersinli bir lubunyanın yolunu Angara’da balyoz çeviriyor. Malum trans gacılar sokağa çıkıyor diye paparonun madilik yaptığı yıllar. Halen aynı madiliği de yapıyor. Neyse paparon “kaybol” diyor. Gacı ellerini başının üstüne götürüyor, hokus pokus, hokus pokus, hokus pokus diyor. Sonra da “Kaybolmuyorum komser abi” diyor. O zavallı paparon aşırı zeka yüklemesi sonrasında malulen emekli oluyor yada TRT tek kanallı zamanlarda olduğu gibi donuyor. Lubunyalık böyle bir şey, lubunyaların olmadığı illüzyonuna kendiniz inanabilirsiniz ama biz inanmıyoruz.

Bu arada Mersinli lubunyalar sadece cezeryeyi değil güllümü de güzel yaparlar. Bu arada bu muammadakiler ne bir laço ne bir cezerye hiçbir şey ikram etmediler bana.

İkram demişken lubunyalar ikramı çok severler. Gene bir gün bu balyoz Mersinli bir lubunyayı Hoşdere’nin ara sokaklarında kovalar. Malum o zmaan tarikasız da çalışılırdı Hoşdere’de, Cinnah’ta. Paparon kovar, lubunya kaçar. Lubunya kaçar, paparon kovalar derken ikisi de yorulur. Lubunya döner, “komser abi kovalamaca oynamaktan yorulmadın mı? Gel bak benim ev yakın, yukarı çıkalım sana bir çay demleyeyim, oturup içelim, dinleniriz, sonrasında gene kovalamak istersen kaldığımız yerden devam ederiz.”

Gullümünüz bol olsun!

illuzyon-ne-kiz-1

Yıldız balım güzelim bak bu yazıda kimseye sarmadım. İçimizi ısıtacak birkaç resim koy.

Sevgili hayranım koray mail adresimi senin için yazıyorum bana yaz mutlaka, seni merak ettim:

Birde Tanju Tariz ile nasıl tanışabilirim? Kendisi yazısında davetkar olarak belirtmişte. Bende kriterlerine uygun olduğumu düşündüm. Sevgiler””

tanjutariz@gmail.com

Aktifler bana yazın!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam, cinsellik, tarihimizden
İstihdam