22/04/2008 | Yazar: Kaos GL

Bir Hollywood filminde, hani göbeğine kadar sakallarıyla ‘fanatik" Yahudiler şöyle konuşuyordu: "Katolikler bir çeviri hatası yüzünden meydana geldi.

Bir Hollywood filminde, hani göbeğine kadar sakallarıyla ‘fanatik" Yahudiler şöyle konuşuyordu: "Katolikler bir çeviri hatası yüzünden meydana geldi. Eski Ahit'te yazan kelime "bakire" değildi ama bakire diye çevirince Meryem'in çocuğu Allah’ın oğlu oldu. "Doğru mudur bilmem, din adamları baksın sahiden bir çeviri hatası var mıdır diye, eğer "bakabilirlerse". Güler Kazmacı’nın köşe yazısı.

Zira aslında bütün dinler "dogma"dır, yani kutsal kitapların dedikleri tartışılamaz, değiştirilemez "mutlak gerçek" olarak kabul edilir. Ama işte dinlerin "doğduğu gibi " kalmadığı ve yüzyıllar içinde kutsal kitaplara kadar "sızan" farklı yorumların olduğu da bir gerçek. Mezhepler de böyle ortaya çıkmış zaten. Dahası İslam dininin bazı yanlarının İran'da, Afrika'da veya Uzak Doğu'da falan başka yorumlandığı da malumunuzdur. Mesela Afrikalı Müslüman kadın "kaçgöç" bilmez. Hindistan'daki Müslüman kadın ise "türban" bilmez, kendi geleneğine göre örtünür. Bu yüzden İran Devlet Başkanı çıkıp "Bizde eşcinsellik yoktur" diyor. Çünkü aslında eşcinselleri milletin gözü önünde asıp öldürerek "yok ediyorlar".

‘Eşcinseliz ama katlimiz vacip değildir.’

Veya işte Endonezyalı Müslüman bir ilahiyatçı olan Dr . Siti Musdah Molia "Eşcinsellik İslam'da caizdir" diyor ve ekliyor: "Eşcinsellik seks düşkünlüğünden kaynaklanmıyor, bir yaradılış konusu. Allah onları öyle yarattığına göre dinimize aykırı değildir." Kadın ilahiyatçı bu açıklamayı yaptığından beri bizdeki eşcinseller internet üzerinde seslerini "daha bir" duyurmaya başladılar. Daha çok entelektüel eşcinsellerin üye olduğu Lambda'da şöyle yazmış biri: "Belki haramdır eşcinsel olmamız ama katlimiz vacip değildir" Bence de bütün mesele "insan hakları" başlığının altında görülmeli. Beden kendisinin, hayat kendisinin, "günah" kendisinin, başkalarını niye ilgilendirsin insanın cinsel seçimi? "Allahla kul arasına kimse giremez" diye bir hadis bile var ama Müslümanlığın "Ortadoğu kafası" insanın yatak odalarına bile giriyor. Eşcinsel olsun ya da olmasın. Daha da önemlisi eşcinsellerle ilişki kuran "erkek adamlar"

Psikoloji bilimine göre aktif ya da pasif fark etmez, kendi cinsiyle ilişki kuran kişi eşcinseldir ya, "göze görünmüyorlar". Öyle ki ünlü bir eşcinsel modacının evli, üç çocuklu ve baksanız "babayiğit erkek" diyeceğiniz sevgilisine bile tanık oldum. Lakin hem kendi cinsleriyle yatağa girer, hem de "homo nefreti" saçar bu fena halde "errrkek" olan adamlarımız. Ve asıl "mesele" bu ikiyüzlü ahlak anlayışıdır, eşcinseller değil.

gkazmaci@ekolay.net

Etiketler: medya
Bayram