13/06/2012 | Yazar: Seçin Tuncel

Madonna, dünya turnesi kapsamında 19 yıl aradan sonra konser için İstanbul’a geldi. TT Arena’’da verilen konseri yaklaşık 50 bin kişi izledi.

Madonna, dünya turnesi kapsamında 19 yıl aradan sonra konser için İstanbul’a geldi. TT Arena’’da verilen konseri yaklaşık 50 bin kişi izledi.
 
Saha içi biletler dışında biletler 5 ay önce satışa sunulduğu ilk saat kapış kapış gitti.
 
21.30’da başlayacağı açıklanan konser için dışarıdaki alana öğlenden itibaren insanlar gelmeye başladı. Konser günü kapıdaysa bilet fiyatları 110 liradan 900 liraya kadar değişiklik gösterdi.
 
Konser 45 dakika gecikmeyle başladı. Açılış muhteşem bir ayin sahnesi ile Girl Gone Wild ile başladı Daha sonrasında Revolver ile devam etti. Gang Bang şarkısı koreografisiyle herkesi büyüledi. Sahnenin alttan bölünen kısımlarının havaya yükselmesi, bu yükselen platform ve blokların türlü türlü görseli beslemesi, havada uçuşan trompetçiler ve ip üstünde yürüyen, dans eden Madonna ve dansçıları inanılmaz güzeldi. Like a Prayer şarkısında herkesin elleri havadaydı.
 
“Nobody Knows Me” şarkısı alanda bulunan birçok insana mesaj gönderdi. Şarkı din, cinsel yönelim ayrımcılığı, eşitsiz gelir dağılımı, cinsiyetçilik, açlık, çocuklara yönelik şiddet, militarizm konularının işlendiği bir video ile gösterildi. Amerika’da yaşıtları tarafından gördüğü kötü muamele yüzünden intihar eden LGBT çocukların fotoğrafları tek tek dev ekranda gösterildi. (Asher Brown, Robbie Kirkland, Seth Walsh, Tyler Clementi, Brandon Bitner, Kenneth James Weishuhn)
 
Fotoğraflar: Bülent Bayrak

Etiketler: kültür sanat
İstihdam