19/01/2022 | Yazar: Alaz Akdağ

İnancını kırıyor sadece insanlar, sana yapamayacağını söylüyorlar çünkü bırakmışlar.

Jiveli* Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ne, ne olduğumu, ne de kim olduğumu biliyorum. Bilmek zorunda mıyım?

Öyle olması gerekiyor. Belli bir yaşa geldik değil mi? Herkes bir şey mi bekliyor? Kendine şu hayatta yer açmaya çalışırken kayboluyor musun? Yaş dediğin sayılar pek bi anlamsız mı gelmeye başladı? Artık kolay olarak bir şeyler elde etmek algı dışı mı gelmeye başladı? Asıl geç kalanın zaman değil de biz olduğumuzu mu görmeye başladın? Yoksa hepsinin koca bir dikte olduğunu mu?

Zaman ne ki, hangisine geç kalacağız? İnancını kırıyor sadece insanlar, sana yapamayacağını söylüyorlar çünkü bırakmışlar; bırakmışlıkla, bu durma haliyle yapayalnız kalmak istemiyorlar, bağıl hız diye buna denir işte. Sen de dur ki sıfırda buluşalım, yutsun bizi. Bu yüzden hasedim, öfkem, senin eylemsizliğinde kurduğum ormanlar.

Dur ki kendimi sorgulatma, dur ki beni yüzleştirme, zaten sorumluluk da istemiyorum şu hayatta. Gelmeyi de ben seçmedim, zürafalar gibi bir anda yere düştüm. Ne farkı var söyler misin? Dur, seni izlemek bile yorucu.

jiveli-1

İnanma, çünkü ben bıraktım, umudun can sıkıcı. Zaten sevmem soru işaretlerini, neden seveyim ki, neden bel bağlayayım ilk selde kayıp gidecek topraklara. Hadi sessiz bir anlaşma yapalım. Sen ve ben, tam da şu anda. Diyelim ki geldik. Ve bu kadardı. Gerisi stabil.

Sorgulamadan, oldum diyerek, e o kadar yılı da takdir edersin ki boşuna yaşamadık. Hem ne hakla bunca yılı sorgulatırsın bana, ‘hadi gül kendine’ , ‘bak ne kadar güzelsin’. Elinde güzellikler, oyun kaybetmek üstüne kurulu. Zaten doğduğun anda ölmeye başlamadın mı? Kaybedeceğini düşündüğün bir oyunda oynama çabası niye? Yolculuk mu cidden önemli olan, yorma kendini ne gerek var. Yolun sonu belliyken... Kimsenin rahatını kaçırmayalım, tabii ki kendinle yüzleşmek istemeyebilirsin, aç bir film, tak bir plak, dönsün, hem zaten dünya da dönmüyor mu? Gittiği kadar gider, aman keyfimiz bozulmasın, jiveli!

*Jiveli, Sırpça "hayata" anlamına gelen, kadeh tokuştururken söylenen söz.

**KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

 


Etiketler: yaşam
bülten