20/03/2020 | Yazar: Tanju Tariz

Koli kesemiyorsak bile en azından dertleşelim, Kadın Kadına Öykü Yarışması’nın dediği gibi “geleceği hatırlayalım” bugünümüzü yazalım!

Kaos Jel (GL), “Korona naşlasın, lubunyalar şanlasın!” diyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Karantinadan el çi bi ti artı’lar nasıl etkileniyor? Bu el çi bi ti artı meselesini yeri gelmişken açmak istiyorum: Kızımsılar, ne idüğü belirsizler, lubunyalar, laçolar, laçonyalar, ablacılar, diginler, travestiler, translar, gâyler (şapkalı a lütfen), geyler, bi’+lar, interseksler, kuirler, queerler, pasifler, aktifler, ap’ler, ful pasifler, sevişmemçiler, sadece oral p’ler, fırçacılar... Kız alık SİZ’siniz yani. Kaliteli olduğum için “sen” demiyorum. Evde tek başına olduğunu biliyorum, “ben yalnızım” demene gerek yok. Alık geldin alık gideceksin.

Koli kesemiyorsak bile en azından dertleşelim, Kadın Kadına Öykü Yarışması’nın dediği gibi “geleceği hatırlayalım” bugünümüzü yazalım!

Dj’ler, masörler, mekan sahipleri, LGBTİ+ mekan çalışanları, drag queenler, drag kingler, draglar, dragboylar, seks işçileri, doktorlar, mahallemizin bakkalı, manavı lubunyalar karantinayla nasıl baş ediyoruz? Yoksa hayatımızda hiçbir şey değişmedi mi? Koli hoy diye güllüm ve habbe mi alıkıyoruz? Karantina günlerinde ne dinlemeliyiz, ne içmeliyiz? Ya da DJ’ler bize online partiler mi verseler? Aklınıza geleni titalarımıza doğru alıkın!

Kaos Jel sanırım avam sağlığı dergisi olmak istiyor. Sarı Kız Nenem ile Umut Güve dedi ki “Anne sen ne dersen yaparız, bu sayıya bir davet alıktır. Valla biz alık alık karışmayacağız.” Tabii onlar da ka- olduklarının farkındalar. (Yazıyı sonuna kadar okursanız ka’nın ne olduğunu öğrenirsiniz!)

Bu arada gencim güzelim, karantinadayım, koli hoylar hoyu… Napayım ben de nafta Kaos Jel dergisine bir el atıyım, naşlasın biraz dedim. Şimdi alık kezban bir kızımsının “Anne lubunyanın yaşı olmaz, diyordun. Kaos Jel nasıl nafta oluyor” diye 3 gündür düşündüğünü hissediyorum. Canım Kaos Jel lubunya mıdır tartışılır?

Tabii ka-(kalite yoksunu) derginin keditörü (kaliteli editörün kısaltması) ben olunca Sarı Kız ve Umut Güve boş durmayacak. Umut güve süpet alıkmadan duramaz diye okurlarıma imzalayacağım dergilerin zarflarını yalayacak. Aylime Aslı da dergilerinizi benim için Lapuşlayacak. Malum dudaklarım imzam ama onlar bana lazım. Yok lubunyalar size madilik alıkır mıyım? Onlar kim ayol? Boş verin onları, anneniz burada! Cis (bunu da cis yerine çiş diye yazmak istiyorum ama çiş seven insanlar var diye yazamıyorum. Ama en azından okurken öyle düşünerek okuyun kızlar) iktidarı yıkılacak!

Peniz alıkmayan (lubunyaca bilmeyen okurlarım için) biri anlatsın… Ay yeter! Benden bu kadar yoksa madilik yapacam.

Korona naşlasın, lubunyalar şanlasın!

Alııkk!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: medya, yaşam
İstihdam