05/04/2021 | Yazar: Nazlı Yıldırım

Bir başkası değil kendim olacağım yıllarımı yaşamalıyım.

Kesik fotoğraflar-6 Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Bu dünyanın iki ağırlığını da yaşamıştım. Rüyalarını da. Parazitlerini de. Hangisini üzerimden atsam da birikmeye devam ettim. İstanbul’u kazandığımı öğrendiğimde rüyalarım renklerini bir kez daha diriltmişti. Her bir rengin içinde muhteşem rüyalar keşfedeceğim derken dünya asıl ağırlığını göstermişti. Her zaman çemberin dışında olduğunuzu hissettiren parazitlerle de karşılaştırmıştı. Nefreti azaltmayan, sevgisizliği sevgiye dönüştürmeyen, kötülüğü çiğnemeyen, kendinden olmayana düşmanlığını yok etmeyenlerle doluydu etrafım.

Başkalarının peşini takip ederek kendimden uzaklaştığım yıllarda rüyalarım da yabancılaşmaya başlamıştı bana. Kim olduğumu hatırlatmayan, ayaklarının sürüklediği yollarda kaybolacağını söylemeyen, aidiyetlik duygusunu unuttuğunu yüzüme yüzüme çarpmayan rüyalarım başkalarına göre biri olup çıkarmıştı beni.

Oyulan boşluklarım için önce toprağımı temizledim. Havalandırıp tohumlar ektim. Ardından çiçeklendirip dünyanın parazitlerini ayıkladım. Benden uzaklaşan rüyalarımı tekrar bulup geri çağırdım. Renklerimi astım. Rüzgârımı üfledim. Artık salınıyordum özgürce. Bahçem kimsesiz kalsa da. Tüm sevdiğim insanlar içlerindeki nefretiyle çekip gitse de. Sadece ben vardım. Kimliğime kavuştuğum, yalancı roller üstlenmeyeceğim ve ağzıma mühür basmayacağım bir bahçedeydim artık. Sözcüklerimi sansürlemeden doğru olanın, iyi olanın, güzelliğin yeşerdiği cümlelerimi çekinmeden söyleyecektim. Zira söyleyemeye başladım bile.

Boşluklarım çok özlese de parazitlerini ödün vermeyeceğim kendimden. Ben kendimi inşa etmek için 29 yılımı verdim. Bir başkası değil kendim olacağım yıllarımı yaşamalıyım. Bu yüzden dünyanın iki ağırlığı değil tek bir ağırlığı var o da sevginin sınırın olmadığını bilememek.

Yalnızlığımdan, kimsesizliğimden, boşluklarımdan, kuyularımdan, bir başınalığımdan korkmuyorum artık. Çünkü kendime kavuştum. Elbet bir gün bu rüyalarım da dünyanın yükünü hafifletecektir. 

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam
Telegram