02/01/2009 | Yazar: Aydın Öztek

‘Bir sene içinde, iki farklı yarışmada, iki farklı ödül aldım. Biri deneme yarışması, öteki ise senaryo yarışması idi.

‘Bir sene içinde, iki farklı yarışmada, iki farklı ödül aldım. Biri deneme yarışması, öteki ise senaryo yarışması idi. Kendimi geliştirdiğime inanmamda, bu iki ödülün faydası çok oldu.’ Kaos GL İstanbul muhabirlerimizden Aydın Öztek, 2008’den kendisine kalanları yazdı.

2008 yılı, en çok gezdiğim yıllardan biri oldu benim için. Hayatımda bu kadar çok gezdiğim bir başka yıl daha olmamıştı. Tabir-i caizse, leyleği havada gördüm, gördükçe gezdim, gezdikçe de gördüm.

Geçen sene de buna benzer bir yazı yazmıştım ve onu hatırlayanlarınız varsa, Ocak 2008’de, eğitim amaçlı, Erasmus Öğrenci Değişim Programıyla Belçika’ya gittiğimi bilirler. Tabii ki oraya kadar gitmişken, gezmeden dönülmez. ‘Fırsat, bu fırsat’ deyip, oradayken, Almanya, İtalya ve İspanya’ya da gittim. İtalya ve İspanya’nın çeşitli şehirlerini gezip, Belçika’daki eğitimimi de tamamlayınca, Türkiye’ye döndüm ve gezmeye devam ettim.

Gerek tatil, gerekse eğitim, konferans gibi amaçlarla, Türkiye’nin birkaç şehrine gittim. KAOS GL’nin düzenlediği iki ayrı eğitime katılmak için Eskişehir ve Ankara’ya, Tatil için Cunda, İzmir ve İskenderun’a, Film Festivalleri için Antalya ve Kars’a ve son olarak da bir yarışmada kazandığım birincilik ödülünü almak ve ödül törenine katılmak için Eskişehir’e gittim. Her biri de, ne mutlu bana ki, iyi amaçlarla gidilen, iyi sonlarla biten geziler oldu.

Daha Belçika’dayken bir sevgilim oldu İstanbul’da yaşayan. Ve yine, her zamanki gibi internet sayesinde tanıştım, internetten buldum sevgilimi. Kim demiş internet kötü diye? 2008’in en güzel olaylarından biri de buydu sanırım. Tabii ki benim için ve sevgilim için…

Bir sene içinde, iki farklı yarışmada, iki farklı ödül aldım. Biri deneme yarışması, öteki ise senaryo yarışması idi. Kendimi geliştirdiğime inanmamda, bu iki ödülün faydası çok oldu.

En çok yapmak istediğim şeyi, yani film çekmeyi de bu sene becerdim diyebilirim. Her ne kadar amatör olsa da, problemli olsa da, çok inandığım bir projeyi, arkadaşlarımla gerçekleştirdim. Ödev amaçlı çektiğim bir belgesel projesinin yanı sıra, ödül kazandığım projeyi de filme alacağım için mutluyum.

Kısaca, 2008 çok güzeldi, çok doluydu benim için. 2009 da öyle olacak, umutluyum…

Etiketler: yaşam
Dijital