22/08/2021 | Yazar: Tanju Tariz

Tek adımlık kondom gibi horneti her koli ihtiyacında kuran, kolisini kestikten sonra silen lacolar ve lacoları hedefleyen lubunyaların bu süreçten olumsuz etkilenecekleri kesin. Onlara tavsiyem telefon rehberinizdeki eski kolilere yönelmeniz, malum yakında 30 Ağustos Zafer Bayramı var. Zafer Bayramını kutlamak için yazabilirsiniz.

Lubunyalar hornetsiz ne yapacak? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Merhabalar aktifler, aktifimsiler, doğan görünümlü şahinler, hacı muratlar (balamoz ap’ler için kullanacağım bundan sonra kapsayıcı olmak adına), bi+’lar, biseksüel aktifler ilk önce size bir çift lafım var: Koliye gidiyorsanız anacım duş alın gidin. Malum sıcaklar yaz ortalamasının üstünde. Similya ve conconların olduğu bölgelerde aşırı ısınma olabiliyor. Aşırı ısınmalar sonrasında oluşabilecek terlemeler, yangın lubunyaların hoşuna gitmeyebilir ve kolileriniz başlamadan bozulabilir ya da hemen mincoya yönlenmenizi isteyebilir. Beş dakikada Beşiktaş olmasını istemiyorsanız sıcak havalarda öğlen saatlerinde değil akşam serinliğinde buluşabilirsiniz.

lubunyalar-hornetsiz-ne-yapacak-1

Hornete erişimin engellenmesi sonrasında Apple hornet uygulamasını AP sayfasından kaldırmış. Tabii bazı lubunyalar bu durumdan olumsuz etkilenmiş. Ben de bunun üzerine de yazmak istedim. Lubunyalar hornetsiz ne yapacak? Hele Ankara’da aylarca yazışacaksın bir tık yol alamayacaksın. Sonra hornetten koli çıkmıyor diye şikayet eden lubunyalar şimdi neden şikayet edecekler? Ancak tek adımlık kondom gibi horneti her koli ihtiyacında kuran, kolisini kestikten sonra silen lacolar ve lacoları hedefleyen lubunyaların bu süreçten olumsuz etkilenecekleri kesin. Onlara tavsiyem telefon rehberinizdeki eski kolilere yönelmeniz, malum yakında 30 Ağustos Zafer Bayramı var. Zafer Bayramını kutlamak için yazabilirsiniz.

lubunyalar-hornetsiz-ne-yapacak-2

Je kızım da bana mail atarak “İçimden geliyor, istiyorum ama korkuyorum pasif olmalı mıyım? bu içerden gelen bir şey mi” diye sormuş. Prensesim, içinden geliyorsa bana neden soruyorsun? Annem zaten muhtemelen bu maili bana attıktan sonra korkunu da yenmişsindir similyayı da yemişssindir. Je kızım başka derdin olmasın kuzum. Umarım mutlusundur hayatından.

lubunyalar-hornetsiz-ne-yapacak-3

17 Mayıs Derneği kuşaklar arası iletişim etkinlikleri yapıyormuş ama beni davet etmemişler. Ayol balomozları her gördüğüm yerde “a balomoz abla deyip, elini öpmeye giden ben”, mantilerle süpet yapıp, koli kesip, naftalara “artık nafta oldun biraz edep” diye nafta olduğunu hatırlatan ben. Yaşıtım lubunyalarla sürekli madileşen ben! Genç lubunyalara “biz gençken” diye deneyimle ezikleyen ben neden davet edilmedim? Eminim güllümümüzle, madiliğimizle bu aramızdaki yaş ayrımcılığına son vereceğiz ve herkes benden hoşlanacak!


Kızlar (laçoları ilgilendirmiyor bu yazdığım o yüzden kızlar diyorum) biliyorsunuz yalvar yakar kaosgl dergisine arada sırada yazıyorum. Ayıp olmasın diye, web sitelerini yenilemişler. Ben beğendim. Eskisi iç karartıyordu. Şimdiki site sanki bir ferah, insanın sitenin karşısında soyunası geliyor!

lubunyalar-hornetsiz-ne-yapacak-4

Bu arada site demişken kaosgl.org’a bi sitemim var. 4 yazımı sansürlemişler. (yıldız tar cevap hakkın doğuyor ama bence sen sus gözlerin ve teflon tavası mincon konuşsun.) tamam yazıyı göndermemiş olabilirim, yazıyı yazmamış olabilirim ama bu yayınlanmasına engel mi? Sen yayınla ben yazarım bir ara! Bu işi de sana ben öğretecek değilim.

Bu arada kaosjel’de yeni bir örgütlenme içinde, kurucuları Aslı Ap’lar ve Semih Özkür’cü, her ikisi de beni çizeceklerini (yanlış anlama olmasın 99 tane mincom olsa bi tanesini vermem en fazla kür koli veririm) söylediler. Halen çizecekler halen çizecekler! Başka çizerlerden de teklif bekliyorum.

lubunyalar-hornetsiz-ne-yapacak-5

Bu arada geçen sene pandemide yaptığım söyleşilerde konuk ettiğim a’lar, a’msıla, ap’lar, p’lerden bazı endişe verici mailler alıyorum. Örneğin Yıldız Tar artık önden ve arkadan ful p olduğunu yazmış, söyleşiyi güncelleyebilir miyiz demiş, başka bir okurum da oradaki a beyanının artık geçerli olmadığını hatta adını fulyA yaptığını okurları yanlış yönlendirdiğimi yazmış. Ayol alık lubunyalar, laçomsular, laçonyalar, size bu konuda yazan kolilerinize beyanınızı güncellemeniz bana güncellemenizden daha kolay olmaz mı? Ha halen arzulanıyorum, halen güncelim diye bana nispet yapmaya çalışıyorsanız da ayol kaosjel üzerinden size gelen kolilerin beldesini ben ödüyorumdur. Alıklar! Uzayın! Naş!

Gene giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşan mükemmel bir yazı yazdığımı düşünüyorum. Yıldız Tar’ak yazıma lütfen bol manti koy! Ama kendinin de güzel bir fotonu koy! Okuyucularım seni de özlemiştir. Ama yazının en altına koy ki yazının bittiğini anlamış olsunlar!

lubunyalar-hornetsiz-ne-yapacak-6

Haftaya görüşmek üzere!

Bana facemden, tanjutariz@gmail.com mailimden ve yıldız tar’ın twitterından ulaşabilirsiniz. Halkla çok iç içe olmak istemediğim için twitter denen yerde yıldız tar’ın hesabını kullanıyorum.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: medya, yaşam, cinsellik
İstihdam