04/07/2021 | Yazar: Tanju Tariz

Enişteniz izin verirse ünlü Zeki Müren koyuna da gidecem! Zeki Müren annemiz oraya Bodrum’dan kayıkla geçermiş! Ben de paparona yakalanmak için denizaltı ile geçeceğim.

Pişt portakal orda kal! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Umut Güve dar zamanlar üzerine yazar mısın diye mail atmış bana. Tabii ki ben yazarım, sonuçta darım diye düşündüm de aceba Kaos Jel dergisi “dar zamanlar”dosyası için Umut Güve yerine başka bir editör mü konuk etse diye düşünmedim değil. Malum Umut Güve ve dar zamanları pek bir arada düşünemedim. Neyse Umut Güve’ye takılmama sözü verdim. Umut Güve’yle kolileşmeye gidiyorum deyip halen haber alınamayan on beş laçodan sonra halen “dar zamanlar” üzerine umut güve editörlük yapıyorsa kaosjel’e bir şey demiyorum.

Geçen gün el çi bi ti ti i derneklerinin sitesini geçiyordum. SPoD’un sitesine girince fark ettim “o” küçük? Ne demek istediler aceba “darız”mı demek istiyorlar. Onlar bu gerekçe ile SPoD” un “o”sunu küçük yapıyorlarsa kaosjel kız kardeşlerim kaos’un o’su yerine nokta kullanmalılar. Malum SPoD küçük o kullanacak kadar darsa kaosjel’in o’su nokta kadardır. Bu arada söyle bir bakınıyım dedim, Mersin’in adı da Muamma imiş. Çok nonbinary gördüm muammayı ama ben netlik severim. A’san a olacaksın, P’sen gözüme gözükmeyeceksin!

Malum Onur Haftası’nın bu seneki teması “Sokak” idi ana fikri de “Ben yaşadıkça sen çıldır” idi. Lubunyalar İstanbul’un farklı sokaklarında yürüdüler. Bayağı bir Onur Yürüyüşü’nü dağıttılar! Lubunyalar naşladı! Şanladı! Ne mutlu lubunyalara…

Kızlar lubunyalık demişken, nanbinayrlilikten bahsetmişken eskiden söyleşi yaptığım doğan görünümümlü şahinim bana yazdı. Anne beni aktif zannediyorlar, bu söyleşiyi düzeltemez miyiz diye. Kız alık aktif zannettim, pasif çıktı diye tüketiciyi koruma derneğine başvuracak değiller ya. En olmadı sende digin dayanışma derneği kur. Ana akım medya mı zannettiniz? TL değer kaybetmiyor USD değerleniyor diyen! Pişt portakal orda kal!

Neyse nanbinayrlık güzel bi şey kız. Ben de bir gün kafasını yaşamak istiyorum. Yıldız Tar izinli olduğu için yazılarımı Gözde edit edecekmiş! Ayol sen kendin edit’sin benim yazım kim sen kim demedim yazdım. Gözdecim sen bi tanesin, bu bir köşe yazısı değil manşetten gir! Haber olarak e mi.

Ben de müsilaj gibi ege sahillerinde gezeceğim ve görüp ettiklerimi sizinle paylaşacağım. Enişteniz izin verirse ünlü Zeki Müren koyuna da gidecem! Zeki Müren annemiz oraya Bodrum’dan kayıkla geçermiş! Ben de paparona yakalanmak için denizaltı ile geçeceğim. Biraz da bahriyelilerle takılmak istiyorum.

Lubunya onur ayın kutlu olsun! Ve biz yaşadıkça siz çıldırın. 

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam
İstihdam