02/11/2022 | Yazar: Tanju Tariz

Tanju Tariz, Sofya günlüklerine devam ediyor: En son yazım Türkiye’de LGBTİ+ haklarının değerlendirildiği bir toplantıya meze olmuş. Sadece gözlerin çakmak çakmak yanmasın! Sen de çak aslanım!

Nasıl zoraki aktif oldum? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sofya günlüklerimi yazdım ama bir türlü elim varmadı kaosjel’e göndermeye. Malum en son yazım Türkiye’de LGBTİ+ haklarının değerlendirildiği bir toplantıya meze olmuş. Ayol ben dururken yazıma ne gerek var! Madilik kolisi (hate fuck mı ne diyorsanız onu diyorum) yapacaksanız benim yazım üzerinden değil benim üzerimden yapın. Kalemleriniz mincoma yazılama yapsın! Sadece gözlerin çakmak çakmak yanmasın! Sen de çak aslanım! 

Ben Sofya’ya geri döneceğim. Sofya’dan dönünce Remzi kız kardeşim bilgilendirdi beni Türkçe konuşanlardan bir kısmı Türk/Romanlarmış. Ay öyle olduğunu bilseydim eniştenizden izin alır, bir süpet alıkır, bir kolimi keser gelirdim. Roma’da olan Roma’da kalıyor da Sofya’da olan neden Sofya’da neden kalmasın değil mi?

Ay neyse ananem kırk türlü orospu olur senin orospuluğun da gözünde ve dilinde derdi. Ben bakmayı seviyorum. Bir de aynı dili konuşuyorsak laf atmayı. Bu arada son birkaç yıldır beğendiğim birkaç lubunya oldu, olmadı değil ama genelde hetero erkeklere yazıyorum. Onlar da heteroluk vergisini ödesinler! Katlansınlar biraz. Hep biz mi ödeyeceğiz lubunyalık vergisini?

Sofya’ya gittiğimizde Türkiyeli grupla, kendimizle gurur duydum kız. Hem de gây gururu! Her şeye rağmen güçlü bir hareketiz ve birbirimize sahip çıkıyoruz dedim. Unikuir’den Özgür, benim için 5 laçoya süpet alıktı, 3 laçoya koli verdi, iki gruba girdi. Hiçbiri sana göre değil dedi. MTG isimli arkadaşım ise çok güzel ev sahipliği yaptı. Benim için üç gün boyunca gây saunaya gitti, laçoları yedi, hiç sana uygun bir yer değil dedi. Merve Özbıyık ise nonbinary olup olmayacağım konusunda benimle bir beş dakika sohbet etti, önemli bir sohbetti. Kendimi pasif olarak nitelendiriyor olmam bazı olanakları geri çevirmem anlamına geliyormuş. Pasifsen pasifsin ama bunu herkes bilmek zorunda mı, dedi. Bırak yatağa girdiklerinde öğrensinler. Kız dedim ya aktif olmak zorunda olursam? Olmazsın kızkardeşim, dedi. “Hem nonbinary hem de kızkardeş nasıl oluyorum acaba” dedim. Ama ona soramadım. Sonuçta ünlü bi çizer benim üstümü de çizebilir diye korktum.

Kızlar, pasifler, ap’ler, yıllar önce yazmıştım. “Aktiflik ameliktir” diye halen o noktadayım ama ancak ap olmakla p olmak arasında bir fark yokmuş öyle diyorlar. Geçen sene gaza gelip, evin bütün elektrik kablolarını değiştirdim bir laço ile evde kamp kurduk. Bir hafta on gün beraber kaldık ama sonunda zoraki aktif oldum. Sanki hayatımda ilk kez aktif olmuş gibiydim ama toplasan 3 kere olmuşumdur. Neyse yüzde 100 pasif değilmişim. Zoraki aktif olabiliyormuşum. Bu yüzden artık bana “zoraki” diyebilirsiniz. Ama bu zorakiliğin üniversite sınavında 17. tercihine yerleşmek gibi bir şey olduğunu lütfen unutmayın!

Sofya’dan sevgilerle… Ben dönmüyorum!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam, cinsellik
nefret