11/07/2014 | Yazar: Umut Güner

Senin ruh haline ilişkin çözümleme yapmayacağım ama ‘neden bu kadar ibnelerle uğraşıyorum’ diye kendine bir sorman lazım.

İçselleştirilmiş homofobi ve transfobi bazen bizleri öyle şekilden şekle sokar ki kendi halimize bakmadan el âleme kulp takarız, sevgili Vildancığım! (Çanakkale Kalem gazetesinin Vildan Abla’sından bahsediyorum tabii ki)
 
Senin ortaya karışık yazılarını da böyle bir ruh haliyle yazdığını düşünüyorum. Sonra fark ettim ki, erkek beyin, “kadın kılığına” girmeyi “komik” zannediyor.
 
Bu işin duayeni Huysuz Virjin’dir, onun esprilerindeki ince ibneliği de anlamak için birazcık ortalamanın üstünde zekâya sahip olmak lazım. Ben psikinalist değilim, senin ruh haline ilişkin çözümleme yapmayacağım ama “neden bu kadar ibnelerle uğraşıyorum” diye kendine bir sorman lazım. Sen sormazsan bile emin ol o gazetenin okurlarından bir kaçı “dedikodu” tadında sormaya başlar. Sonra o küçük taşra ilinde uğraş dur! Bu dedikoduların aslı olup olmadığıyla! 
 
İlk yazın dikkatimi çektiğinde “taşrada” olur böyle şeyler, kendi söylüyor kendi eğleniyor dedim. Ancak haberciliğin temeli olan 5N 1K’nın yanından bile geçmeyen kendi söylediğine kendi inanan yazılar yazmaya devam ederken insanları ifşa ettiğin, hedef gösterdiğini görünce bir şeyler yazayım dedim.
 
Öncelikli olarak, Türkiye’de seks işçiliği ya da senin tabirinle “fuhuş” suç değil! İsteyen istediği gibi bedenini satabilir. Sen de bu konuda rahat ol. Polis Iraklı travestileri sınır dışı edecek yazın bu yüzden baştan aşağı yalan.
 
Son iki gündür yazılarında yaptığın başka bir suç daha var! Sen halkı kin ve nefrete kışkırtıyorsun! Hedef gösteriyorsun. İnsanların homofobik ve transfobilerini besliyor olman ilk önce kendine zarar bacım! “Ay espri yapıyorum” demekle işin içinden sıyrılamazsın! 

Etiketler: medya
nefret