29/09/2021 | Yazar: Anjelik Kelavgil

Bu Süleymanlar çok ah alıyor. Lubunyaların ahını hem de. Allah hiç kimseyi Lubunya ahıyla sınamasın diyorum, yazık Süleymanlara.

Nelerle sınanıyoruz yahu biz? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Yani 3 aşağı 5 yukar benzer deneyimlerden geldiğim Lubunyalar beni bu yazıda iyi anlarlar diye düşünüyorum.

Özellikle heterososyal ortamlarda canımı bir hayli sıkan bir erkek tipi var. Şükür çok uzun zamandır lubunyasosyal bir hayatı deneyimliyorum açık kimliğimle, her lubunyaya nasip olsun bu. 

Heteronormatif bir gündelik hayatın zorunlu heterososyalleşmelerinde karşılaştığım bir errkek tipi var, midemi fena halde bulandıran. Yalnız olmadığımdan da eminim.

Bu tip erkekler nedense kendilerini alfa zannederler. İlginç bir yabancılaşma halidir bu, erkeklik onların tekelindedir. Sorsanız cis-heteropatriyarkanın dönem sözcüsü zannederler kendilerini. 

Narsisttirler. 

Erkeklikleri kokar. Mansplaining kokar mesela. Evren adammerkezlidir onlar için. 

Yazık.

Sinsi zannederler bir de kendilerini. Erkeklikleri o kadar kırılgandır ki, o kadar yani.

Devekuşu erkeklik.

Neyse bence nasıl bir tipten bahsettiğimi az çok imleyebildik zihinlerimizde gibi geliyor bana.

Bu erkekler lubunyalarla sosyalleştiklerinde saçma bir gerginlik içerisinde olur. Erkeklik bir gerginliğe dönüşür, agresifleşirler. Ama bir yandan da neşelidirler. Çünkü ortamdaki tüm lubunyalar onla birlikte olmak istiyordur. Erkektir o. Hoşlarına gider bu beğenilme hali, ama erkeklik? ya elden giderse? 

Bir şey zannederler kendilerini. O nasıl bir kibirdir ki, kendilerini evrenin merkezinde görürler. Gerçeklikleri farklıdır onların mesela. Aynı gerçeklikte değilizdir, dalga boylarımız farklıdır.

Sinir olurum öyle erkeklere. Hayır yani, sen hayırdır demeden edemiyor insan. Sen kimsin, ne zannediyorsun kendini bre ahmak derken bulurum hep kendimi. Fobisiyle erkekliği el ele vermiş narsizme dönmüş, bir kendini beğenme halidir ki o sormayın gitsin.

Mansplaining yaparlar ki bir de, çomak sokası gelir insanın.

Erkektir o.

O erkeklerden biri, patriyarkanın dönem sözcülüğüne soyundu biliyorsunuz; bir süredir saçma bir erkeklik krizinin trajik bir performansıyla sınanıyoruz.

Lubunyaların varoluş mücadelesinin Türkiye ayağında cis-heteropatriyarkanın dönem sözcülerinin ismi nedense Süleyman’da tekerrür etti. Esasen İbranice kökenli olan olan Süleyman kelimesi Türkçe’de  “huzur” ve “sükût” anlamlarını taşır mesela.

Tesadüf müdür Süleymanların lubunya düşmanlığı acaba.

Tarihsel rolleri onları normun huzur ve sükûtunu tesis etmek üzere Süleymanlıkta toplamıştır.

Bu Süleymanlar çok ah alıyor. Lubunyaların ahını hem de.

Allah hiç kimseyi Lubunya ahıyla sınamasın diyorum, yazık Süleymanlara.

Süleymanların ekonomik, patriyarkal ve tarihsel krizinin cemeresini her alanda enflasyonlarla çeken bizlerin parklarda sabahlamaya zorlandığı günlerden geçiyoruz malum:

#barınamıyoruz.

Gittikçe kırılganlaşan erkeklik krizinde Süleymanlar bastı #barınamıyoruz eylemlerini.

Yetmedi, üstüne de açıklama yaptı Süleymanlar, “beni çok seven LGBTİ üyesi? tespit? ettik” gibi fiyakalı? bir açıklama hem de.

Heterososyal ortamlarda tüm lubunyalar ona aşık zanneden erkeklerle aynı doku ve tadda bir açıklama bu.

Yazık.

Çok şey denebilir mesela bu tarz adamlara; ama bir söyleyeceklerine bakıyor insan, sonra da adamlara ve değmez diyor anlıyor musunuz? Değmez.

Zaten kendi kendinin ipliğini pazara çıkarıyor patriyarka, Lubunyalara laf ettiğini sanan; küçümsediğini zanneden yapay kibirin ipliği pazara çıktı. 

Böylesi erkeklerin Lubunyalara musallat olduğu bu dönemde demokrasinin yılmaz savunucusu parlementer sistem yanlıları da sessiz kalmakta beis görmüyor. LGBTİ+’larla yan yana görünmemek; hassas Süleymanların hassasiyetlerini kaşıyıp şorolo ilan edilmekten korkan bir kızıllık, bir mavilik.

O iplik iyi ki pazara çıktı da lubunyalarla olmayanların yerinin Süleymanların yanı olduğunu rahat rahat söyleyebiliyoruz.

Not: Gerçek demokrasi sizler “Velev ki İbneyiz!” dediğinizde gelecek. Yoksa Süleymanlardan bir farkınız kalmıyor. 

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam, siyaset
İstihdam