09/05/2022 | Yazar: Alaz Akdağ

TRT'yi kapatan İstiklal Marşı gibisin. Az önce konuştum, evet sen artık bana dairsin.

Sıçtın mavisi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
Sıçtın mavisi ve sarı ışıklar. Fotosel görev başında. Adım adım evin yolunu bulmaya çalışan bir avare. Saçlar henüz gri değil beşer gri olsa da. Işık, evet burası doğru yer. Basamaklar arasında bir Nemo. Ve kalp, o da kayboluşlarda. Zihnimi yitirdiğim kadehlerde? Sahi ne içindi tüm bu tantana? Görsen tanır mısın beni? Bıraktım. Tüm bildiklerimi? Ezberleri terk-i diyar ettim de her gece sana uğramadan edemedim.

Saat 05:54  yine bir sabah. Evdeki antika saati yaptırayım mı, birazdan 6 kere vurabilir. TRT'yi kapatan İstiklal Marşı gibisin. Az önce konuştum, evet sen artık bana dairsin. İyi misin? Kızım nasıl? Kilo aldı yine değil mi? 5 ay olmuş. İlk kez bu kadar uzun süre kuş cıvıltısından uzağım, denizdeki parıltılar sessiz. Yitip giden günlerin ardından bakamıyorum da. Boğazımdan akan zeytin yağı gibi akıp gidiyor. Biraz acılık kalıyor geriye. Acılık tartışılır, kimisi karabibere bile acı diyebilir. Uyumam gerek yarın cumartesi. O sarı kamyon beni bekler. 

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam
bülten