30/06/2010 | Yazar: Burika Tutu

Taze kokan bir çarşaf ayrıntısından başlamak gerekir ahaliden söz ederken.

Taze kokan bir çarşaf ayrıntısından başlamak gerekir ahaliden söz ederken. Bacaklarında Afgan saran kadının yumurtalıklarını hissetmek için değil, biraz daha umudu neşelendirmek için, biraz daha dem vurup biraz da düzüşmek için. Sperm yığıntılarıyla sürrealist bir tablo umuduyla peçete bakmak, ya da kelimelerin sonunda ahhh eklentisiyle bitirmek değil demden niyet.
 
Hayat'ı karşına alıp onun ellerinden tutup dans etmek! Hayat'la dans et bu ahaliye girmek için. Zor, biliyorum ama ölümü düşün hayatı seç. Onu sımsıkı sar belinden, hafif dokunuşlarınla kavra, sürekli yapacağın bir eylem niteliğidir bu, tıpkı sıra arkadaşının seni terletmek için bir fahişeye götürdüğü gibi. Bir ısınma hareketidir bu, sakın ola ki ön sevişme gibi bakılmasın. Ön sevişme en kutsal ayindir ahalinin. En gizli, en karanlık odaların içinde ya da herkesin önünde sevişerek değil de, ikiden bir çıksa yine iki kalır mantığıyla dem vurmak.
 
Chipas kasabasında iki tane dönmenin sana eğilerek ikram ettiği kaktüs içkisini yudumlarken yaptığın gibi odak noktalarını belirlemek en önemlisidir ahalide. Bir rahim veya rahatlama olayı değildir.
 
Bedenlerin birleşmesi tıpkı siyah içinde beyaz, beyaz içinde siyahın varlığı gibi. Azap hüzünleri çekerek ya da daha farklı maddeleri aranıza sokarak özgür ruhu yakalamayın, çünkü özgürlük bedende başlar bu ahalide.
 
Taze bir ot kokusu sarar önce odayı, daha sonra kadının saçları yatağa dokunur, üstünde bir erkek. Tipik bir saat on ikiyi geçmiş film karelerinden. Ahali için ise bir aşk tablosu. Bir sürrealist bir yığıntı ya da varoluşu simgelemek için tek beden arayışı değil. Erkeğin boşalma süresiyle ortak değerdir aşk. Kadının biraz daha düşünüp rüyalara dalmasıyla da rahmindeki ıslaklığın kuruması, sanırım bu ahalide aşkın uykusu gelmiş demektir ki aşkın henüz karnı doymamıştır, fakat hayatla dans etmeyi iyi becerememişsin ki çabuk yoruldun.
 
Her gün her an sevişebilme potansiyeliyle açılan gözler var bu ahalide. Mastürbasyon bakışları enstantanesi değil de biraz daha zorlayarak biraz daha bedeni ruhtan ayırarak başlar her ışıkların kapanmasında eylem. Fiili hiç belli olmadan yatakta kıvrak hareketlerle devam eder ve bu sistematik olarak sürer gider ta ki rahim ağzı kuruyana kadar.
 
Tüm bu spermden ibaret harf yığıntılarının sonunda bir cenin hayali kurmak gibi gelse de, aslında ya da yatağın içinde bir kovalamaca oynarmışçasına kıvrak hareketlerle başlamaz ayin. Önce bir erkek kedi misali düzülürsün, sonra düzersin. Şimdi hayat'la dans et.
 
Dem vurma zamanı geldiğinde ya da kafana gerçekten kızıl bir tüy takılmasını istiyorsan büyük şef'in odasına girmen ve yatakta ondan kaçan kıvrak hareketlerinle belli etmelisin -ki en kolayıdır bu-.Çünkü sonunda altta kalacak olan sensindir.
 
Ahalide ayağa kalkmış inekvari göğüsler göremezsin çünkü en büyük cenk'i her an veriyor olabilir. En kutsal ayinlerini yapabilirler ansızın. Ve onlar bunun için göğüslerinden vazgeçerler, bir an bile düşünmezler, yatakta biraz daha mutlu olmak için değildir bu, tamamen bir savaşçı ruhun dışa vurumu zırvalaması hiç değil, cenin hayali kurmuş bakire bedenin ter kokusunu mu hatırlattı yoksa?
 
Hayır, tabiî ki de hayatla dans ederken biraz daha ince ve zarif olabilmek için. Biraz daha dem vurman gerekiyor sistematik bir ayinin ortasında ne kadar kutsallının kaldığını sorgulamadan, biraz daha ot kokusu demeden gözlerini bir an olsun düşmandan çekmeden sevişen bir ahalinin ortasında tek beden olmak uğruna düzülmek gerekir.


Etiketler: yaşam
nefret