21/04/2010 | Yazar: Kaos GL

Vakit gazetesinin manşeti!

Vakit gazetesinin manşeti! DENİZ’DE AHLAKSIZLIK…
 
Ve alt başlıklarla devam eden haber!
 
–SKANDAL NASIL PATLAK VERDİ?
 
-GAY TAFYA…
 
Haberi yapan Sayın Furkan Altınok.
Haberi okuduğumda tüylerim ürperdi, içim içimi yedi. Sordum kendime; bu nasıl bir zihniyettir ki kişilerin özel yaşamlarını, cinsel työnelimlerini kendince hiç sorgulamadan skandal, sapkınlık olarak deşifre edebiliyorsunuz? Neredeyse tüm gelişmiş ülkelerin kabul ettiği bu durumu siz nasıl oluyor da hala sapkınlık olarak ifade edebiliyorsunuz? Hem de basın yoluyla.
 
Aslında çok ta şaşırmamak lazım. Aileden sorumlu devlet bakanı değil midir bunların hepsi hasta, tedavi edilmesi gerekir diyen. Bir söz vardır ya hani; imam os_rursa cemaat sı_ar diye, hiç de şaşırmamak lazım aslında.
 
Bir insan hırsızlık yapar, cinayet işler, evet suçludur dersin ve yargılarsın. Cezası da kanunlarda neyse verirsin. Peki ya bu tarz durumlar da? Kişi hangi duruma göre suçlanır, yargılanır? Toplum tarafından üst hadden ceza verilir?
Evet. Eşcinsel olduğun için yargılanmasın bile. Cezan direk o an kesilir. Suçlusun. Cezan ise ömür boyu toplum tarafından dışlanmak, aşağılanmak, küçük görülmek, şiddet ve ayrımcılığa maruz kalmak, okulundan, işinden, çevrenden olmak.  
 
Yapılan haber de yer alan diğer bir enteresan konu ise bu öğrencilerin okuldan atılmadığı, küçük cezalarla skandalın kapatılmak istendiği şeklindeki ifadeler. Peki ne yapılması gerekiyordu acaba? Öğrencileri direk okuldan atın hatta fişleyin ki bir daha hiçbir kamu kurumunda iş sahibi olmasınlar hatta bu ceza da yetmez, basın önüne çıkartıp TV’ler de gazeteler de bir güzel deşifre edin ve sonra da asın gitsin. Eşcinsellerin kişilik hakkı mı olurmuş! yaşama özgürlükleri mi olurmuş! Düşünmeyin hiç. Toptan çözüm işte size. Toplayın hepsini, taksimin ortasında asın bir güzel! İşte size kesin çözüm!
 
Sayın Aileden Sorumlu Devlet Bakanımız ve sanki 2. Dünya savaşı çıkmış gibi manşetten haber yapan Vakit gazetesi. Acaba hiç düşündünüz mü? Ben de bir eşcinsel olsaydım ya da çocuğum da eşcinsel olsaydı aynı düşünceleri savunur muydum diye? O zaman hala bu durumu bir sapkınlık, hastalık olarak görür müydünüz? Ya şiddet ve ayrımcılığa maruz kalsaydınız? Düşündünüz mü bunları hiç?
 
Bizler insan dışı varlıklar mıyız ki, özgürce yaşama hakkımızı elimizden almaya, dışlamaya, nefret suçlarının hedefi haline getirmeye çalışıyorsunuz. Eğitim hakkımızı, çalışma hakkımızı ve en önemlisi yaşama hakkımızı elimizden almaya çalışıyorsunuz.
Sizin yaşam tarzınız, cinsel yöneliminiz bize nasıl normal geliyor ise, bizim cinsel yönelimlerimiz, yaşam tarzımız size neden abuk geliyor?
 
Hani bu ülke kanunlarında herkes eşitti, hani herkesin eşit yaşama hakkı var idi. Bu eşitlik neden LGBT bireylerini kapsamaz peki? Neden?
 
Unutmamanız gereken en önemli nokta şu sanırım:
 
Bizler VARDIK, VARIZ ve VAROLACAĞIZ…
 


Etiketler: insan hakları
Bayram