12/07/2007 | Yazar: KAOS GL

Psikoterapist ve Kadının İnsan Hakları Derneği Kurucu Üyesi Pınar İlkkaracan, Coşkun’un yazısının insanlık suçu olduğunu belirtiyor ve “homofobi konusunda bilg

Psikoterapist ve Kadının İnsan Hakları Derneği Kurucu Üyesi Pınar İlkkaracan, Coşkun’un yazısının insanlık suçu olduğunu belirtiyor ve “homofobi konusunda bilgi almak isterseniz, bir psikoterapist olarak her türlü yardıma hazırım” diyor.

Sayın Bekir Coşkun,

Yıllardır çok severek okuduğum ve değer verdiğim bir yazarsınız, fakat maalesef 10 Temmuz 2007 tarihli yazınız beni hem çok üzdü, hem de çok öfkelendirdi. Hayvan hakları konusunda gösterdiğiniz duyarlılığı ve çabayı sevinerek izliyordum, ama bu yazı hakkınızdaki fikirlerime ciddi bir gölge düşürdü.

Hayvanlara verdiğiniz duyarlılığı "toplumca" farklı addedilen ve sadece bu nedenle ciddi insan hakları ihlallerine maruz kalan insanlara göstermemenizde, hatta onlara aşağılayıcı bir tavır almanızda ciddi bir rahatsızlık olduğunu düşünüyorum, bunun adı da "homofobi" olsa gerek.

Homofobi konusunda bilgi almak isterseniz, bir psikoterapist olarak her türlü yardıma hazırım.

Bir basın mensubu olarak, insan haklarını ihlal etmeniz ya da bu yolda telkin edici yazılar yazmanız en azından insanlık suçudur, bunu da hatırlatırım.

*Konuyla ilgili haberler:

[[Alışmak mı, alışkanlıklarınızdan vazgeçememek mi?]] - Umut Güner

[[Bekir Coşkun’a alışmayacağız]]

[['Bülent Gelin'e de demokrasi gerek!]] - Rahşan Gülşan

[[Alışmak...]] – Bekir Coşkun


Etiketler: medya
Dijital