29/08/2022 | Yazar: Alaz Akdağ

Testosteronla östrojen savaşmıyor artık vücudumda.

Yeni yazı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

+Tık, tık, tık.

- Kim o?

Alaz ben. Tekrar merhaba, her seferinde biraz ve biraz daha başka. Bu yazı nereye gidecek bilmiyorum. Bir deneyelim hadi. Artık sinirlendiğimde başıma ağrı giriyor, içime de bir öküz ailesi, bavulunu toplayıp ‘yatıya geldik biz’ dercesine oturuyor. Hatta bazen bir noktadan sonrasını duyamıyorum. Sağırlaşıyorum o sinir harbiyle. Sakin de duruyorum dışarıdan, tabii ki bilemeyecek insanlar.

Hep böyle miydim? Bu hale getiren şey testosteron mudur? İkinci ergenlik midir? Hormonal dalgalanma mıdır? Travmalar mıdır? Hayat mücadelesi vermek ve arada bir tükenmiş hissetmek midir? Bir şeylerin değiştiği ve değişiyor olduğu kesin ama o şeylerin esas sebeplerini bilemiyorum. Belki hepsi, belki hiçbiri. Yine de müteşekkirim, teşekkürler geçen seneki bu zamanlardan daha iyi olduğu için. Teşekkürler sana. Tüm öğrendiklerim, öğreneceklerim için.

Testosteronla östrojen savaşmıyor artık vücudumda. Histerektomi oldum. Çok korkutucuydu. İlk kez ameliyat olmak...

Ameliyat öncesi son hatırladığım şey, biraz başın dönebilir oksijenden dolayı denmesiydi. Arkadaşlarım, kendi seçtiğim ailem sizlere de çok teşekkür ederim. Sanırım bu ameliyat sürecini de yazmalıyım insanlara yardımcı olmak için. Bu da şimdilik böyle bir yazı olsun. Tekrar ve daha az açılmış bir zaman aralığında görüşmek üzere. Dedim de...

Eylül'de duruşmam var, sanırım sene bitmeden kimliğim değişecek. Çok fazla yenilik annecim. Merak ediyorsanız hala bir Alamancıyım. Sanırım hep öyle kalacağım.

Romalılar, dostlar, siz de çok zorlanmıyor musunuz? Ne zormuş hem hepsi hem de hiçbiri olmak. Erkekliğini öldürdün ve erkeksin? Gel de anlat şimdi. Efendim bendenizin bunca zaman sonra kendine trans erkek olarak açılma sebeplerinden biri de o erkeklik normlarına kendimi uydurmak istemeyişim. Ama erkeğim? Evet, bence öyle. Bu da Alaz'ın erkekliği şekerim. Toksik maskülenite, savun kendini kardeşim. Alamancı Alaz var karşında. Grinin ta kendisi. Bak güya gidiyordum da sonra konuşacaktım. Yine konuştum ama çok da bir şey demedim. Neyse ben gittim. Yine gelirim.

Son söz olarak iyi enerji diye bir şey varmış. Onu kovalamak gerekmiş, teşekkür etmek de güzel bir şeymiş. Daha sık yapılmalı. Unutmadan; geliyor gelmekte olan, iyi ki doğdun kızım. Aklımdasın, bileğimdesin, baban hep baban, bir şey değişmedi.


Etiketler: yaşam
nefret