11/10/2021 | Yazar: Kaos GL

“Benim için üzüntü verici olan şey 14 yıllık kurumumun kapısında çevik kuvvet tarafından çevrilmiş olmamız ve kampüse alınmamam.”

Can Candan, Rektörlük talimatıyla Boğaziçi kampüsüne alınmadı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Uzun yıllar Boğaziçi Üniversitesi’nde sinema dersleri veren, kapatılan Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’nün danışman hocası Can Candan kampüse alınmadı.

Kayyum Rektör Naci İnci’nin, görevini vekaleten yürüttüğü dönemde üniversitedeki görevine son verdiği Can Candan, kampüse alınmamasına ilişkin şöyle dedi:

“Bugün saat 10’da öğrencilerimle bir buluşma organize edilmişti, belgesel sinema dersimin ilk dersini Güney Meydan’da açık ders olarak yapacaktım. Sosyoloji bölümünde öğretim üyesi olan eşimle birlikte aracımızla geldik. Beni gördükleri zaman, ‘Hocam sizi okula alamayız’ dediler. Neden dediğimde Rektörlüğün talimatı dediler. Yapmayı planladığım açık dersimi şu anda yapamıyorum. Öğrenciler bekliyor, ben bekliyorum.”

can-candan-rektorluk-talimatiyla-bogazici-kampusune-alinmadi-1

Candan, “Benim için üzüntü verici olan şey 14 yıllık kurumumun kapısında çevik kuvvet tarafından çevrilmiş olmamız ve kampüse alınmamam. Öğrencilerimin eğitim hakkının engellenmesi ve öğrencilerimle buluşamam gerçekten çok üzücü.”


Etiketler: insan hakları, çalışma hayatı, eğitim
İstihdam