15/10/2020 | Yazar: Aslı Alpar

Eylül ayının son haftasında yazılı basında LGBTİ+’lara yönelik ayrımcı söylemi kaosGL.org okurları için derledik.

Eylül ayının son haftasından 32 nefret haberi! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Eylül ayının son haftasında (21-30 Eylül) gazetelerde LGBTİ+’lara yönelik ayrımcı ve nefret söylemini kaosGL.org okurları için derledik.

Başlayalım!

21 Eylül, Bursa A Gazetesi, Yeni Dönem,

“Buluştuğu kişi travesti çıkınca” başlıklı haberden: “Maksem Caddesinde fuhuş için buluştuğu kişi travesti çıkınca onu bıçaklayan genç adam daha sonra sinir krizleri geçirdi Polisler, M.S.'nin kendisine gelmesi için dakikalarca başından ayrılmadı. MS. olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesinin ardından Çekirge Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.”

21 Eylül, Aydın Hedef, Manşet Aydın, Didim A Haber

“Nazilli'de sosyal medya üzerinden fuhuş yaptığı belirlenen bir travesti iki kişiyle birlikte ilişki yaşadığı esnada suçüstü yakalandı.”

21 Eylül, Yeni Akit

Abdurrahman Dilipak: “Faizi çok konuşuyoruz da mesela İstanbul sözleşmesinin içinde gizli bir düzine blok haram var, yoksa tek başına LGBT+'dan bir düzine haram çıkar.”

21 Eylül, Milat

İsmail Zelvi: “Siyonizmin gönüllü mayın eşeği Prens Selman, Kışıkçı cinayetinde dahfinin olduğuna gösteren Patriot Act'ın ilgili bölümünün yayından kaldırılması karşılığında Neflixe pedofili ve eşcinsel içerikli yayınlarına izin verecek kadar teslim olmuş durumda.”

21 Eylül, Yeni Gündoğdu

Rize’de çıkan gazete Abdurrahman Dilipak’ın Yeni Akit’teki nefret dolu yazısına alan açıyor: “Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transseksüel ve +, yani sen her ne isen. Ne idüğün belli değil ya. Panda sex de olabilirsin. (->)'ın önü var, sonu yok! Şimdi yaygın şekli ile LGBTIÛA: "Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transseksüel, İnterseksüel, Ûueer veAlly" kullanılıyor ama bunun devamı da var. Aseksüel de var mesela, Ensest de Pedofili de Humanoidsex de var.”

21 Eylül, Yeni Akit

“Meral Akşener, "İstanbul Sözleşmesi yaşatır" yazılı platformun önünde yaptığı konuşmasında, eşcinsel sapkınlığı meşrulaştıran ve yuvaları felakete sürükleyen Haçlı Batı ürünü İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıktı.”

22 Eylül, Bugün

Maraş’ta çıkan gazete: “…insanlığı ifsat etmeye çalışıyorlar; LGBT, eşcinsellik, yapay zeka; haşa yer yüzünde İLLAHLIK iddia ediyor.”

22 Eylül, Yeni Akit

Ali İhsan Karahasanoğlu: “Barolar tek kalmalı idi ki, eşcinsellere "Baroyu böldünüz, TTB'yi de mi bölelim?" sahip çıksınlar.. Başörtülü avukatlara kapıyı göstersinler. Eşcinselleri, gayleri, lezbiyenleri ise, kapıda karşılayıp, içeriye buyur etsinler..”

22 Eylül, Konya Merhaba

Nurten Selma Çevikoğlu: “Lezbiyencilik, homoseksüellik ve dahi diğer sapkınlıkların yayılması ve meşru olması için bu pislikleri savunan soytarılar seslerini yükseltiyorlar.”

22 Eylül, Konya Merhaba

Rümeysa Zügül: “Şimdiye bakınca da, karşımızda psikolojiisi bozuk insanlar toplumu var. O kadar ki, kadına şiddetten tutun, tacizler tecavüzler, ensest ilişkiler, madde bağımlılıkları, lgbt sapkınlığı vs..”

22 Eylül, Yeni Akit, Kilis’in Sesi

Abdurrahman Dilipak: “Yani LGBT, İstanbul sözleşmesi, dinde reform tartışmaları, gerici, irtica, mürteci söylemleri, sapık cemaat olayları durup dururken ortaya çıkan hadiseler değil.”

24 Eylül, Yeni Akit

“Mesleki sorunlarla İlgilenmek yerine, terör örgütlerine ve eşcinsel sapkınlara verdiği destekle gündeme gelen Türk Tabipler Birliği'ne bir tepki de Kayseri Tabip Odası'ndan geldi. Oda Başkanı Mehmet İlhan Şahin, TTB İle aynı görüşleri paylaşmadıklarını söyledi. TTB ile aynı çizgide değiliz. Akit'e konuşan Kayseri Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin, önümüzdeki hafta sonu TTB'nin Ankara'da gerçekleşecek kongresine katılmayacaklarını belirterek, "Terör örgütleriyle yan yana gelebilecek kadar ideolojik bağnazlık içerisinde olan bu meslek kuruluşu ile aramıza kalın bir çizgi çizdik" dedi.

24 Eylül, Konya Merhaba

Sadık Küçükhemek: “Homoseksüellik, lezbiyen gibi insan fıtratına aykırı birleşmeler yasaklanmış olsaydı çoktan AİDS hastalığı tarihe karışacaktı ve insanca hayat tarzı benimsenmiş olacaktı.”

25 Eylül, Konya Yenigün

Salih Sedat Ersöz: “Yani bu maddeye göre homoseksüellik ve lezbiyenlik temel bir hak olarak ifade ediliyor.”

25 Eylül, Milat

“Pedofili de, istanbul Sözleşmesinin temel insan haklarından (!) gördüğü erkekler ve kadınlar arası eşcinsel ilişkiler ve evlilikler de haramdır.

26 Eylül, Türkiye

Ahmet Şimşirgil: “Numan Kurtulmuş Bey konuştu. Sözleşmenin üç meselede verdiği huzursuzluğu özetledi. Birincisi İ. Sözleşmesinin imzalanmasının yanlış olduğuna dikkat çekti. Toplumsal cinsiyet eşitliği meselesinin toplumumuzla asla uyuşmadığını dile getirdi. Üçüncüsü ise cinsel yönelim tercihinin felaketlerine değindi. Bu maddenin LGBTİ vesair unsurların ekmeğine yağ sürecek kavramlar olduğunu belirtti.”

26 Eylül, Sabah Egeli eki

MHP İzmir Vekili Hasan Kalyoncu’nun ayrımcı sözlerine alan açıyor: “Kendi beyanına bakıldığında bile, "Cumhuriyetin değerleri" diyerek başladığı görev döneminde yönetimin”deki İzmir Barosu'nun en önemli etkinliği LGBT himayeciliği olmuştur.”

26 Eylül, Son Saat

İstanbul Avrupa yakasında çıkan gazeteden Nurten Lökbaş: “Oyuncak sektöründe faaliyet gösteren dünyaca ünlü markalar, mağazalarda travesti, gay, kız mı erkek mi olduğu belli olamayan cinsler üstü garabet bebekler üretmeye ve sergilemeye başladılar…”

26 Eylül, Yeni Akit, Yeni Gündoğdu (Rize)

Abdurrahman Dilipak: “Covid, LGBT+ gibi imtiyazlı, pozitif ayırımcılığa tabi bir biyolojik ajan. Allah'ın yardımı bize ulaşmadan bu belalardan kurtulmamız kolay olmayacak.”

27 Eylül, Doğru Haber

“LGBTP İQ+ pozitif ayırımcılığın sonu eşcinsel sapıklığa, pedofıli zeofoli nekrofoli ensest ve benzeri sapıklıkta sınır tanımayan belhüm-adallara yani hayvandan bile aşağılık yaratıkların faaliyette bulunmasına, hoşgörü gösterilmesine ve savunuculuk yapılmasına son verilmeli.”

27 Eylül, Bursa Sancak

“Sapkın eşcinsellerin gündemi aslında nüfus azaltımının bir yüzü.”

28 Eylül, Doğru Haber

Ersin Çelik: “Netflix'i LGBT propagandası yaptığı için iptal ettim.”

28 Eylül, Yeni Akit

Ali İhsan Karahasanoğlu: “Eşcinsellere destek veren baro açıklamaları, geleneklerimize çok mu uygundu? Bir tane açıklamanı, bir tane itirazını duymadık biz senin, gaylere, lezbiyenlere, homoseksüellere destek veren baro açıklamalarına karşı.”

28 Eylül, Yeni Akit

Hacı Yakışıklı: “Ülkesini, milletini, geleneklerini seven bir doktor çıkıp da lezbiyenleri, gayları, eşcinselleri "normal bireyler" gibi savunmaya kalkmaz!”

29 Eylül, Yeni Adım

Zonguldak’ta çıkan gazetenin haberi şöyle: “Türkiye Geyler ve Lezbiyenler Birliği'nin (LGBT) bayrağı olarak kullanılan renklerle ve şeritler halinde sıralı olarak boyanması, bu renklerin neyi ifade ettiğine ilişkin soru işaretlerini de birlikte getirdi. Gökkuşağı renklerinden oluşan ve tüm dünyada kısaca " gey bayrağı" olarak bilinen renklerin okul çatısına hangi amaçla boyandığı anlaşılamadı.”

30 Eylül, Yeni Akit

Abdurrahman Dilipak: “'Tekyol devrim"i bıraktılar, LGBT'cilik yapıyorlar.”

30 Eylül, Yeni Şafak

Ergün Yıldırım: “Bir de toplumsal cinsiyet eşitsizliğiyle meşrulaşmaya başlayan oğlancılık ve lezbiyenlik gibi tutumlar var. Bunlar da aileyi gereksiz ve anlamsız hale getiren fitneler.”

 

 


Etiketler: medya
bülten