24/01/2017 | Yazar: Kaos GL

Heves kıranlara inat Yapabilirsin Klara’da bugün Deniz’in hayalleri…

Yapabilirsin Klara – Deniz’in hayalleri Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Heves kıranlara inat Yapabilirsin Klara’da bugün Deniz’in hayalleri…

Dünya telaşesine kaptırıp kendimizi, “yaşıyoz işte” diye geçiriyoruz günleri... Hayatta kalmakla yetinmeyip yaşamak isteyenlere veriyoruz cevabı: Yapamazsın ki!

Heves kıranlara inat, başka bir hayat için hayal kurmaya cesaret edenlere gelsin: Yapabilirsin Klara!

İstediklerinizden bir “Top 10” listesi oluşturun, birkaç fotoğrafla birlikte web@kaosgl.org adresine gönderin. Bakarsınız hayallerinizin gerçek olmasına yardım edenler çıkar, bakarsınız hayalleriniz sizi gerçek kılar...

İşte Deniz’in hayalleri:

1) Yeni mezun olmuş ve ne yaptığına/yapacağına dair hiçbir fikri olmayan insanlara “Ee, neler yapıyorsun? Kafanda neler var? Bundan sonra ne yapmayı düşünüyosun?” gibi soruların sorulmadığı, bu soruları sormanın çok büyük bir kabalık olarak algılandığı, bu anlayışın herkesçe kabul gördüğü bir dünyaya doğru evrilelim. Hayatının sonraki aşamalarını çok da güzel planlayamamış ya da işleri planladığı gibi gitmeyen, bu yüzden geçiş sürecini sudan çıkmış balıklığın zirvesinde yaşayan insanlar olarak varız ve çoğuz. Uzun zaman sonra görüşülenlerle yapılan küçük gündelik sohbetler en büyük kabuslarımız olmasın.

2) En büyük hayal bir yol seçmek tabii. Seçmek ve yola koyulmak. Bir de o yolu kıymetli olanlarla kesiştirebilmek zirve nokta olurdu herhalde.

3) Ah, bu en güzeli: ışınlanmayı keşfedip uzakları yakın kılmak. Teknolojik bir keşiften bahsetmiyorum. Yeterince istersem mutasyona uğrayıp ışınlanabilen bir X-Man’e (Man mi?) dönüşebilirim bence. Söz, kimsenin mahrem anlarında birden belirivermicem.

4) Dünyadaki bütün puzzleları istiyorum!!!

5) Ehliyet almak ve hatta araba kullanmayı fiilen başarabilmek.

6) Cemciğimle bir Bulgaristan seyahati. (Afyon ve Bayburt’un ardından tabii.)

7) Ya zengin olmak ya da parasızlığı dert etmemeyi öğrenmek. Hayat nasıl bu kadar pahalanmış olabilir?!? Bursa’dan bildiriyorum, kestanenin kilosu 17 lira.

8) Rusça öğrenmek.

9) Yogayı sürekli hale getirmek.

10) Son olarak, cumartesi - pazar günlerinin yeniden bir anlamı olsun litfen.

Diğer hayal sahipleri:

Tolga

Cihangir

Hakan

Melahat

Aslı

Arda

Aylin

Fırat

Mert

Kadir

Nayat

İrem

Cüneyt

Gewre Nazlıcan 

Hêvî 

Can

Yıldız

Yaprak

Emre

Zeynep

Cihan

Halil

Burak

Mehmet Efe

Aysun

Gökhan

Semen

Ozan

Özlem

Burcu

Umut


Etiketler: yaşam
Nefret