12/10/2022 | Yazar: Birol Koyuncu

Demem o ki lubunya, bu kezbanlıkları seviyorum, ben buyum, ben KEZBAN’ım.

Sarı sarı bileziği takarım kollarına dünyalar güzeli Kezban (bölüm II) Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

tw/kezbanlık

Kezban is here lubunya,

Bir önceki yazımda sorduğum sorunun cevabını merak edenler, kezbanlık hakkında küçük düşünenler ve kezbanlığını yaşatan tüm lubunyalara anlatıyorum.

Yatağa girdik, uyku pozisyonu aldık tabii rahat durmadık. Biraz oynaştık, fingirdeştik. Ancak ilk günden verilmez diyerekten ben tuttum minçomu. “Hayır, bugün olmaz” dedim. Şaşıran KOCAM “nasıl yani?” diye sordu ve ben kezbanlığımı bastırarak bu soruyu savuşturdum. Nihayet uyuyabildik. 

Uyandığımızda tüm çekiciliğimi kullanarak herkesin bildiği ama kezban diye etiketlenmemek için soramadıkları soruyu sordum.

Kezban 21.11.2016 13.45.-  BİZ ŞİMDİ NEYİZ???

KOCAM 21.11.2016 13.45-  Sevgiliyiz… 

(Biraz garip baktı ama bu benim için bir zaferdi.)

Oğlum benim hiçbir şeyden korkum yok. Ayağınızı denk alacaksınız. Herkes ayağını denk alacak. Öyle kolay değil bu memlekette ahkam kescekasdfghjklasdfghjkl

O an için daha sonra konuştuğumuzda “basiretim bağlandı. Öyle bir cevap vermezdim” dedi. Aynen kanki aynen…

Aynı gün şakalaşırken (cidden) çift kişilik bazanın tekini kırdık. Akşam arkadaşımıza anlattığımızda o da sizin gibi cin olduğundan inanmadı. O sırada gösterirken diğer bazayı da kırdık.

Yaklaşık bir ay kadar sonra ben Müşo’yla tanıştırmak istedim KOCAMI (birazcık baskı yapmış olabilirim) Müşo’nun ne kadar rahat bir kadın olduğunu biliyorum. Ama o zaman kadar kimsenin annesiyle tanışmadığı için garipsedi ve istemedi. Allem ettim kallem ettim bir sabah dışarıda kahvaltıya ikna ettim. Yol boyunca “annenin yanında bana dokunursan seni gebertirim” dedi. 

Uzaktan Müşo’yu gördüğünde “ne kadar karizmatik bir annen var” dedi (gözlüklü emoji). Kahvatıya oturduk, yemekten önce içmem gereken sivilce ilaçlarımı içmek için Müşo’dan ilaçları istedim. 

Müşo- Doğum kontrol mü kullanıyorsun? Bak henüz babanne olmak için hazır değilim.

Bu şakadan 5 dakika sonra “bana dokunamazsın” diyen KOCAMIN eli bacağımdaydı.

Şimdi Kezban’ın hikayesinden ders çıkarma vakti. 

Yaklaşık altı yıldır hem en yakın arkadaşım olan hem de KOCAM olan bu adam sayesinde ben daha özgür daha kendine güvenen biri oldum. Ama kezbanlığımı hala bastırıyordum. Bir kaç ay öncesine kadar insanlar ezik veya kezban olduğumu düşünmesinler istiyordum. Bazı sevdiğim şeyleri saklıyordum. Bir gün Daphne Güzel’le (:*) otururken benim de sevdiğim ama sakladığım bir şeyi yaptığını öğrendim. Daphne benim hiç ezik veya kezban görmediğim bir insandı, ki ondan sonra da görmemiştim. 

Bu olay, herkesin çok da farksız olduğunu, korkmadan ve istediğimiz gibi yaşamayı öğretti.

Sevgili olduğumuz günden beri bir yüzük gullümü vardı aramızda (biraz gullüm biraz gerçek). Ben de bu gullümle beraber sizlere Kezban’ı, aslında tüm benliğimi tanıttım.

Demem o ki lubunya, bu kezbanlıkları seviyorum, ben buyum, ben KEZBAN’ım.

Mahallenizin Delikanlı Kızı Kezban

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir. 


Etiketler: yaşam, aile, cinsellik
nefret