24/11/2020 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında takipçilerini bilgilendirmek için Ekim Ayı Faaliyet Raporunu yayımladı.

Kaos GL Ekim 2020 faaliyetleri… Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında üye, gönüllü ve takipçilerini bilgilendirmek amacıyla hazırladığı “Aylık Faaliyet Raporu” yayınlarına devam ediyor. Derneğin Ekim ayı faaliyet raporunun tamamı dijital ortamda yayımlandı.

Derneğin resmî sitesinde yayımladığı Kaos GL Aylık Faaliyet Raporu Ekim 2020 bülteninden işte bazı başlıklar…

Gökkuşağı, dayanışma, birlikte mücadele

Kaos GL Derneği, online düzenlediği queer karikatür atölyelerinde, Eskişehir’de yaşayan mülteci LGBTİ+’lar, Yalova’da yaşayan mülteci LGBTİ+’lar ve Denizli’de yaşayan mülteci LGBTİ+’larla bir araya geldi.

Kaos GL ve Kadının İnsan Hakları – Yeni Çözümler Derneği, “Dayanışma Yaşatır” çalıştaylarını online ortama taşıdı. “Diyanet’in Hutbesi Medyaya Nasıl Yansıdı?” raporunun ele alındığı çalıştaya gazeteciler, yazarlar, feministler ve LGBTİ+ aktivistleri katıldı. 

Ankara’daki LGBTİ+ dernekleri, Kaos GL’nin çağrısıyla COVID-19 pandemisinde LGBTİ+ aktivizmini konuşmak için 29 Ekim’de bir araya geldi. 17 Mayıs Derneği, Gökkuşağı Aileleri Derneği (GALADER), Kaos GL, Kırmızı Şemsiye, Pembe Hayat ve ÜniKuir’den LGBTİ+ hak savunucuları; pandemide yaşadıklarını, sorunları ve çözüm yollarını tartıştı. İletişim ve dayanışmayı güçlendirmek için Ankara LGBTİ+ Dernekleri Ağı kuruldu.

Diyarbakır Keskesor LGBTİ+, Denizli LGBTİ+ Aileleri, Kocaeli LGBTİ+, Queer Adana ve Antep Zeugmadi LGBTİ+ Derneği, online ortamda bir araya gelerek 2015’den bugüne yaşadıkları sorunlar, çözüm önerileri ve COVID-19 pandemisinin farklı şehirlerdeki LGBTİ+ oluşumlarına etkilerini tartıştı. Muamma LGBTİ+ Derneği’nin örgütlediği buluşmada öne çıkan sonuçlardan LGBTİ+ oluşumlarının örgütlenme özgürlüğü önündeki engelleri ve çözüm olanakları Kaos GL ve Muamma LGBTİ+ tarafından raporlaştırıldı.

Eskişehir Barosu Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu ve Kaos GL Derneği, LGBTİ+ 101 Temel Kavramlar Semineri’nde bir araya geldi.

Danışmanlık hizmeti: danisma@kaosgl.org

Kaos GL Derneği hukuki, sosyal, askerlik ve psikososyal destek başta olmak üzere birçok alanda mülteci ve Türkiyeli LGBTİ+’lara danışmanlık hizmeti sağlamaya devam ediyor.

Danışmanlık almak isteyen LGBTİ+’lar Kaos GL ile danisma@kaosgl.org adresi üzerinden iletişime geçebilir.

Kaos GL araştırma ve yayınları

Kaos GL ve 17 Mayıs Dernekleri, HIV’le Yaşayan LGBTİ+’ların İnsan Hakları Raporu’nu yayımladı.

Kaos GL Dergisi’nin Eylül-Ekim, 174. sayısı, “Normativite” dosya konusuyla yayınlandı.

2020 Yılında İşlenmiş Homofobi ve Transfobi Temelli Nefret Suçları Araştırması anketi devam ediyor.

Kaos GL Derneği, LGBTİ+ çalışanların Türkiye’de özel sektör ve kamu istihdamındaki durumuna ilişkin yürüttüğü anket çalışmasını tamamladı. 2020 raporu hazırlama süreci devam ediyor.

LGBTİ+’ların hak ve eşitlik mücadelesini hedef gösteren, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığını meşrulaştıran homofobik nefret söyleminin Ekim ayı seyri, Kaos GL’nin sosyal medya raporunda.

Kaos GL Derneği Ekim 2020 Aylık Faaliyet Raporu işte burada…

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle alınan önlemler kapsamında Kaos GL Derneği etkinlikleri online yapılıyor. kaosGL.org internet gazetesi ve Kaos GL dergisi üzerinden yayın hayatını sürdüren derneğin danışmanlık faaliyetleri devam ediyor.

Şehrinizde gökkuşağı etkinliklerine ev sahipliği yapmak ve Kaos GL Derneği ile bağlantıya geçmek isterseniz bilgi@kaosgldernegi.org adresine mail atmanız yeterli! 


Etiketler: insan hakları, yaşam
nefret